Část 3. – (Ranní) technika „lana“

Často se může stát, že v noci sen zaspíme a ráno se probudíme s takovým zvláštním pocitem, že se nám něco zdálo – ale nevíme co! Není to zrovna příjemné. Jednou mě napadla technika, jak si ráno vzpomenout na již „ztracený“ sen. Nazvala jsem ji technikou „lana“.

Je ráno, vy se probudíte a trápí vás, že si nemůžete vzpomenout na sen, který se vám v noci zdál. Můžete přitom ležet či sedět na posteli, je potřeba vyzkoušet, co vám bude vyhovovat. Ještě v rozespalém stavu si představte, že máte uprostřed hlavy (uvnitř v hlavě) studnu. Dále si představujte, že do té studny hodíte (tj. seshora nad hlavou) lano, které nemá konec. Pak si jen vizualizujte, že máte ruce na vršku hlavy a taháte a taháte za lano a vytahujete sen, který je někde hluboko… stále jen vytahujete nahoru lano… Dejte tomu pár minut a nechte to být.

mooring-rope-238925__180

Pokud sen „nevyskočí“ ihned, nevadí. Běžte si po svých obvyklých činnostech a nechte to být, na sen už nemyslete. Zpravidla se stává, že sen po chvíli (během dne) najednou „vyskočí“ a vybaví se vám nečekaně v plném rozsahu (nebo alespoň útržkovitě). Pak už jen stačí sen (i se všemi detaily) zaznamenat – jak na to se dozvíte v další sekci „Jak vykládat sny“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.