Nádraží

18.09.2021

NÁDRAŽÍ

- Místo přesunu, přemísťování k něčemu novému, symbol změn a "přesunů" v životě (hlavně když PŘESTUPUJEME) - zejména změny ve vztahu nebo práci. Rozhodování nebo potřeba plánování a rozhodování se ohledně změny směru (v souvislosti s rodinou, prací, vztahem, nechat něco za sebou). Je to o schopnosti změn, snaze dostat se někam v životě a zažít něco nového; rozloučení se s někým/něčím, čekání/setkání na něco/někoho. 

- Také může představovat "místo" v životě nebo stav, kterého jste dosáhli nebo kam teprve směřujete v životě. Takže může jít o situaci, v níž už jste (vaše současná životní situace) nebo k níž směřujete. 

- Ve významných snech může zastupovat nevědomí

JÍT/SMĚŘOVAT NA NÁDRAŽÍ: To představuje situaci nebo místo, kterého dosáhnete teprve tehdy, až svoje činy, konání a přání podřídíte tomuto nově zvolenému směru. 

HLAVNÍ NÁDRAŽÍ: Ve významných snech.

HODNĚ VLAKŮ, NEPŘEHLEDNÉ KOLEJE, DAVY LIDÍ: Výzva, abychom přijali znevažovaný vnější svět, který odmítáme. 

KOLEJE: Samotné koleje představují ortodoxnost, vžité názory a akceptované způsoby společnosti, všeobecně přijímaný směr ve společnosti; morální hodnoty nebo směry (sdílené s ostatními), které lze těžko změnit; běžný a navyklý způsob myšlení a konání; zkostnatělé postoje na život; nepružnost, neústupnost a nepoddajnost.

ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZD: Upozornění, že je třeba být všímavý a vnímavý v případě nebezpečí. Může také představovat blok v osobním vývoji nebo konflikt mezi osobním (individuálním) směrem v životě (tj. auto) a "předepsaným" (všeobecně přijímaným) směrem (tj. vlak). 


Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; T. Crisp: Dream Dictionary: Rails Railway Train Station

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!