BARVY

Přestože sníme barevně, vnímáme barvy ve snu jen tehdy, pokud jde o důležitou informaci pro naše vědomí. Pokud vidíme ve snu něco barevně, je to většinou tak nápadné, že to ihned zaujme naši pozornost a my si to snadno zapamatujeme.

K zajímavému zjištění došel slavný švýcarský psycholog C. G. Jung. Prokázal, že v alchymistických procesech, souvisejících s individuačním procesem (tj. sebepoznání), mají barvy velmi důležitý a konkrétní význam.

Bílá

05.07.2020

- Když se ve snu objeví něco v bílé barvě, nejběžnějším významem je čistota, prostota, nevinnost, jasná mysl, pocity lehkosti. Jde o příznivé znamení.

Žlutá

05.07.2020

- Jasně žlutá barva představuje pozitivní "energii", konkrétně může znamenatradost, živost, optimismus, štěstí, pohodu, blahobyt, nadějné vyhlídky do budoucna.

Zlatá

05.07.2020

- Předměty, které mají ve snu zlatou barvu, představují naši velkou hodnotu a naše "vzácné" schopnosti, vzácné kvality, nepošpiněnost.

Oranžová

05.07.2020

- Oranžově zbarvený předmět ve snu - ať už OBLEČENÍ, ROSTLINA nebo ČÁST KRAJINY- znamená především harmonii, soulad, mír, laskavost/lásku, pulzující energii.

Růžová

05.07.2020

- Znamená především zdravé tělo, radost z fyzického pohybu, uvolnění, nadšení ze svého fyzického výkonu.

Modrá

04.07.2020

- Modrá barva ve snu je především barvou oduševnělosti a pravdy, naznačuje duchovní a spirituální prožitky.

Fialová

04.07.2020

- Fialová je především barvou vnitřního usebrání a rezignace.

Zelená

04.07.2020

- Zelená barva ve snu je především barvou regenerace, vegetace, přírody, přirozeného růstu, smyslového vnímání; je to energie zemitosti, propojenost se zemí.

Hnědá

04.07.2020

- Hnědá barva ve snu je především barvou země, vyzařuje z ní klid, důvěrnost, prostota, teplo. Znamená prostý život blízký přírodě a přírodním silám.

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!