Bílá

05.07.2020

- Když se ve snu objeví něco v bílé barvě, nejběžnějším významem je čistota, prostota, nevinnost, jasná mysl, pocity lehkosti. Jde o příznivé znamení. 

- Může jít o nový začátek v daných aktivitách, vztazích, situacích... 

- Bílá barva má také spojitost se smrtí a truchlením (takto je bílá barva vnímána ve východních kulturách); znamená "rozklad", výzvu k "rozložení/rozkladu".

ZÁŘIVÉ BÍLÉ SVĚTLO: Znamená osvícení (otevření 7. čakry), mocnou životní energii v čisté formě, která z našeho Středu vyzařuje do našeho probouzejícího se Já.

BÍLÉ ZVÍŘE: Představuje nějaké nutkání (též se může týkat sexuality), s nímž jsme byli dříve v konfliktu (mohli jsme prožívat nějakou úzkost), ale nyní se nám to podařilo přijmout a integrovat do běžného života - stalo se to dostupnou a kreativní energií. 

BÍLÝ KRÁLÍK: Buď představuje naši zranitelnost/závislost, péči, starostlivost, srdečnost, vřelost, lásku (spojitost s domácím mazlíčkem), nebo vstup do vnitřních pocitů a světa, ležícího pod povrchem každodenní reality (bílý králík z Alenky v říši divů).

BÍLÝ KŮŇ: Buď je znamením jistého "tušení/předzvěsti smrti", může však jít jen o jakési připomenutí konce života. Nebo znamená základní instinkty (energii), které jsme transformovali, přijali do života, a jsme nyní schopni větší kreativity.

JEZDEC NA BÍLÉM KONI: Může být jakýmsi "poslem/zvěstovatelem smrti/konce", jakoby nám připomínal téma smrti a naši "konečnost" v tomto životě.

BÍLÉ VLASY: Pokud nejde o strach ze stárnutí, bílé vlasy znamenají, že máme větší vhled a moudrost ohledně života a sebe samých.

BÍLÝ OBLIČEJ: Představuje pocity, spojené s nemocí či škodlivými postoji, může naznačovat i strach. 

BÍLÉ OBLEČENÍ: Představuje smysl pro celistvost a čistotu, z našeho Středu osobnosti vyzařuje hodně energie.

BÍLÁ V NEMOCNICI: Může symbolizovat pocity ohrožení, úzkost a strach z nemoci či smrti.


Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; C. Nesso: Tajemství snů

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!