OSOBNÍ ROZVOJ

S výklady snů je neodmyslitelně spjat osobní rozvoj, proto jsou do této sekce zařazovány texty, týkající se sebepoznání a rozvoje individuální osobnosti. Postupně budou přibývat články i další rubriky. :-)

UČENÍ L. L. HAY: Základní myšlenky filozofie Louise L. Hay, spisovatelky a motivační koučky, která v nejtěžších chvílích svého života rozvinula sebevědomý systém víry v sebe samu. Napsala světový bestseller Miluj svůj život, kterého se prodalo přes 50 milionů výtisků.

AFIRMACE L. L. HAY: Seřazeno dle symptomů - od hlavy k nohám, včetně vnitřních orgánů a duševních chorob. Krátké texty o psychosomatických příčinách jednotlivých nemocí, k nimž jsou připojeny léčebné afirmace - tj. často opakovaná tvrzení, pomáhající změnit dlouhodobé mentální návyky a léčit nejrůznější choroby. Sestaveno na základě léčebné metody Louise L. Hay, která tvrdí, že "jsme-li ochotni mentálně na sobě pracovat a měnit se, můžeme si vyléčit téměř každou nemoc". Když jí byla diagnostikována rakovina děložního čípku a zbývalo jí pár měsíců života, rozhodla se pro sebeléčbu. Do půl roku se zbavila nádoru díky afirmacím, vizualizacím, psychoterapii a dietě. 

UČENÍ DONA JUANA: Nejzásadnější myšlenky a praktické návody na zlepšení kvality života na základě učení dona Juana, starého indiána z kmene Yaqui, které v 60. letech sepsal jeho žák Carlos Castaneda, student antropologie na univerzitě v Los Angeles.

D. KRIŠNAMÚRTI: Výňatky z přednášek a rozhovorů s indickým filozofem a básníkem. Džiddú Krišnamúrti patřil k nejvýznamnějším duchovním učitelům 20. století. Nejvíce se zabýval tématem lidské svobody. Podle něj se svoboda člověku otevírá jen sebepoznáním.

MINDFULNESS (VĚDOMÁ POZORNOST): Co znamená vědomá pozornost a proč je v dnešní uspěchané době tak důležitá? Jak praktikovat mindfulness v každodenním životě? Co je mysl? 


www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!