UČENÍ DONA JUANA

Politické a sociální revoluce toho v životech lidí moc nezmění. Skutečná reforma začíná tehdy, když se absolutně změní samotný člověk. Když zanechá kouření a další zlozvyky, zbaví se chtivosti a chamtivosti, zastaví vnitřní dialog v hlavě. To je skutečná "revoluce".

Když se stal v roce 1961 Carlos Castaneda, 26letý student antropologie na univerzitě v Los Angeles, žákem starého indiána dona Juana, dostal od něj neobvyklý úkol, s nímž si zprvu nevěděl rady.

Když Carlos Castaneda prožil v srpnu 1961 své první setkání s Mescalitem, jeho učitel don Juan poznal, že je "vyvoleným" člověkem, a že mu předá své "poznání". "Naučím tě tajemstvím, která z tebe učiní vědoucího člověka," řekl mu tehdy.

Téhož srpnového dne, kdy se don Juan rozhodl, že předá Carlosovi Castanedovi své "poznání", začal mu vyprávět o "spojenci".

Vědění je moc, a ta závisí na typu poznání. V životě nemá smysl poznávat bezcenné věci a zabývat se zbytečnostmi. Jen takový člověk, který má dostatek pravdivých informací, je svobodný, protože se rozhoduje na základě dostatečných či přesných informací.

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!