Potíže s krkem, kašel

27.03.2021

KRK 

představuje schopnost vyslovit se, požádat, oč chceme, je to průchod pro sebevyjádření. Krk také představuje tvořivost, tvůrčí proud v těle. V něm projevujeme své tvůrčí schopnosti - jsou-li potlačeny, nastávají krční potíže. Většinou se tyto potíže týkají lidí, kteří žijí spíše pro druhé, ustupují druhým, nikdy se nedostanou k tomu, co sami doopravdy chtějí. Neustále se snaží vyhovět druhým, avšak na úkor sebe samch.

POTÍŽE S KRKEM obvykle naznačují naši neschopnost, neboť nejsme schopni stát za svými požadavky, postavit se sami za sebe. Jde o "polykanou" zlobu a potlačovanou kreativitu, také o odmítání změn.

V krku (5. čakře) se odehrávají veškeré změny. Odmítáme-li je nebo je právě prožíváme či se o ně snažíme, krk je vždy velmi citlivý. Dávejte pozor, když vy nebo někdo jiný náhle ZAKAŠLE (spontánní "výbuch" kašle). O čem se právě mluvilo? Na co "reagujete"? Je to odpor a tvrdošíjnost, nebo se právě začalo něco měnit? Pokaždé, když zakašlete, dotkněte se svého krku a řekněte si: "Jsem ochotný/á se změnit", "Měním se".

BOLENÍ V KRKU 

znamená vnitřní, potlačovaný hněv. Přidá-li se nachlazení, je v tom i mentální zmatek.

Afirmace pro potíže s krkem, kašel:

- Umím se prosadit

- Svobodně se vyjadřuji

- Mám tvůrčí schopnosti

- Hovořím s láskou

- Otevírám své srdce

Afirmace pro bolesti v krku:

- Vyjadřuji se s radostí, svobodně a tvořivě

- Snadno a přirozeně se hlásím o svá práva

- Jsem ochotný/á se změnit


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pixabay

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!