AFIRMACE (LOUISE L. HAY)

Mozek představuje náš vnitřní "počítač", naše "řídící centrum". Pokud nenecháme myšlenky volně plynout a neakceptujeme změny v životě, může nastat problém. Život potřebuje neustále volně proudit a my bychom mu to měli dovolit.

Snad každý z nás zažil určitý stupeň bolesti hlavy. Někdo se setká jen s mírnými obtížemi, někdo však čelí silným bolestem. Podle L. Hay trpí bolestmi hlavy lidé, kteří si sami sobě ubližují. Může jít například o lidi, kteří na sebe vyvíjejí přílišný tlak, nadmíru se snaží zvládnout obtížné situace nebo chtějí být dokonalí a neustojí nátlak, který...

Vlasy jako takové představují sílu. Při nadměrném napětí v pokožce hlavy se vlasový váček může stáhnout tak pevně, že vlas nemůže doslova "dýchat", odumírá a vypadává. Pokud napětí trvá, kůže se neuvolní, váček zůstává stažen a znemožní nový růst vlasů. Konečným důsledkem je holohlavost.

představují rozhodnutí. Potíže se zuby představují dlouhodobou nerozhodnost, neschopnost analyzovat myšlenky a na jejich základě se rozhodnout.

představuje schopnost vyslovit se, požádat, oč chceme, je to průchod pro sebevyjádření. Krk také představuje tvořivost, tvůrčí proud v těle. V něm projevujeme své tvůrčí schopnosti - jsou-li potlačeny, nastávají krční potíže. Většinou se tyto potíže týkají lidí, kteří žijí spíše pro druhé, ustupují druhým, nikdy se nedostanou k tomu, co sami...

je především projevem velké nejistoty v rodině, kdy dítě prakticky nemá možnost se volně a dostatečně vyjadřovat, není mu dovoleno plakat, je mu znemožněno dostatečné sebevyjádření.

Potíže se štítnou žlázou znamenají nějaké ponížení. Postižený člověk obvykle mívá pocit, že se nikdy nedostane k tomu, co chce on sám skutečně dělat. Neustále ustupuje kvůli potřebám druhých. ŽLÁZY obecně představují naši iniciativu a aktivitu.

představují naši schopnost a způsobilost přijímat životní zkušenosti. HORNÍ ČÁST PAŽÍ souvisí s našimi možnostmi, PŘEDLOKTÍ představuje schopnost realizovat a uskutečňovat naše možnosti v průběhu života.

Ruce představují všemožné způsoby, jak nakládat se zkušenostmi. Představují držení a manipulaci, sevření a povolení, pohlazení, štípnutí, stisk a chňapnutí.

Páteř je opěrný systém, představuje naši životní oporu. Problémy se zády signalizují, že necítíme pevnou oporu. Příliš často se domníváme, že naší oporou je práce, rodina nebo příbuzní či přátelé, ale ve skutečnosti nás bezvýhradně podporuje Vesmír, život sám.

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!