2. část: (Noční) technika „jednoho slova“

01.07.2020

Jednoduchá technika, která se hodí tehdy, když se v noci probudíte a sen si dobře pamatujete. Buď jste schopni rozsvítit a sen si alespoň v útržcích zapsat, anebo nejste prostě schopni otevřít oko a jakkoliv si něco zaznamenat. Pro tyto situace se hodí "technika jednoho slova".

V noci, dokud máte sen v živé paměti, si zapamatujte jedno výrazné slovo, které charakterizuje celý sen, např. slovo "papoušek" nebo "moře", atd. Zaměřte se na to, co je ve snu velmi nápadné, a to si zapamatujte. Toto slovo si říkejte pořád dokola, dokud znovu neusnete. Ráno po probuzení stačí jen trochu potrápit mozkové závity a vzpomenout si na toto slovo. Většinou se to podaří celkem rychle. S tímto slovem se vám vybaví celý sen - nebo alespoň základní osnova snu, což často postačí k výkladu a pochopení snu.

Někdy se může stát, že si na to jedno slovo ne a ne vzpomenout. Potom je nejlepší nechat tomu volný průběh a nezřídka se stane, že se vám slovo vybaví v průběhu dne. Většinou k tomu dojde nečekaně - jakoby z ničeho nic slovo (a s tím i celý sen) "vyskočí" v mysli.

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!