3. část: (Ranní) technika „lana“

01.07.2020

Často se může stát, že v noci sen zaspíme a ráno se probudíme s takovým zvláštním pocitem, že se nám něco zdálo - ale nevíme co! Není to zrovna příjemné. Jednou mě napadla technika, jak si ráno vzpomenout na již "ztracený" sen. Nazvala jsem ji technikou "lana".

Je ráno, vy se probudíte a trápí vás, že si nemůžete vzpomenout na sen, který se vám v noci zdál. Můžete přitom ležet či sedět na posteli, je potřeba vyzkoušet, co vám bude lépe vyhovovat. 

Ještě v rozespalém stavu si představte, že máte uprostřed hlavy (uvnitř v hlavě) studnu. Dále si představujte, že do té studny hodíte (tj. seshora nad hlavou) lano, které nemá konec. Pak si jen vizualizujte, že máte ruce nad temenem hlavy a taháte a taháte za lano... a vytahujete sen, který je někde hluboko... stále si jen představujte, že vytahujete nahoru lano... Provádějte tuto vizualizaci pár minut, a pak to nechte být.

Obvykle se stává, že se vám sen náhle vybaví. Pokud ne, nevadí, stále není nic ztraceno. Běžte si po svých obvyklých činnostech a nechte to být, na sen už nemyslete. Zpravidla se stává, že sen někdy během dne najednou "vyskočí" a vybaví se vám nečekaně v plném rozsahu (nebo alespoň útržkovitě). Pak už jen stačí sen (i se všemi detaily) zaznamenat... a můžete se začít zabývat interpretací. 


Autor: Jana

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!