Bolest hlavy, migréna

10.04.2021

BOLEST HLAVY

Snad každý z nás zažil určitý stupeň bolesti hlavy. Někdo se setká jen s mírnými obtížemi, někdo však čelí silným bolestem. Podle L. Hay trpí bolestmi hlavy lidé, kteří si sami sobě ubližují. Může jít například o lidi, kteří na sebe vyvíjejí přílišný tlak, nadmíru se snaží zvládnout obtížné situace nebo chtějí být dokonalí a neustojí nátlak, který na sebe kladou. Jde vlastně o určitou formu sebetrestání.

Je dobré zastavit se a zeptat se sami sebe, čím a jak jsme si ublížili, nebo zda jsme v poslední době nezažívali více stresových situací a "nedusili" se zlobou, kterou jsme neventilovali. 

Zeptejte se sami sebe: Kdy jsem na sebe kladl velké požadavky? Kdy jsem na sebe tlačil? Kdy jsem chtěl něco dokázat či získat, a ono to nešlo? Kdy jsem šel tzv. proti zdi? Obvykle se stává, že si spouštěč bolesti hlavy uvědomíme poměrně rychle.

Potíže v oblasti hlavy tedy znamenají, že máme nějaký větší nezvládnutý problém vůči sobě. Nehledě na to, zda odhalíme příčinu, je třeba vpustit do svého života volnost, odpustit si, relaxovat a uvolnit se. Bolavá hlava volá po uvolnění, oproštění se od přílišného tlaku, který na sebe klademe my sami.

MIGRÉNA 

znamená znechucení z nátlaku a manipulace ze strany druhých.

Afirmace pro bolest hlavy:

- Vpouštím do svého života volnost a radost

- Mám se rád/a takový/á, jaký/á jsem

- Raduji se z toho, co mám

- Nechávám vše volně plynout

Afirmace pro migrénu:

- Přizpůsobuji se běhu života

- Nechávám život, aby mi příjemně a snadno zajistil vše, co potřebuji

- Život je tu pro mě


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!