Brýle

19.03.2023

BRÝLE

- Symbolizují naši schopnost vidět, a tím pádem i "rozumět" světu kolem sebe, získávat hlubší náhled na život a různé situace. Nebo tuto schopnost postrádáme.  

- Mohou také souviset s alkoholem a ukazovat jeho vliv na vás.

- Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Mám ve snu problém se svými brýlemi a pokud ano, co to znamená? Všiml jsem si v poslední době, že více zapomínám, nebo že se nemohu dostatečně soustředit? Čemu jasně nerozumím?

SLUNEČNÍ BRÝLE: 1/ Mohou symbolizovat chránění se před něčím. 2/ Znamenají přestrojení, maskování, sociální "masku", kterou nosíme na veřejnosti (viz archetyp Persona). Je to způsob, jak skrýt svou vlastní osobnost, jde o schovávání se. 

BRÝLE SE ZABARVENÝMI SKLY: Naznačují postoje, které mohou zabarvit náš pohled na život, jako např.  "růžové brýle".

BRÝLE PŘÍLIŠ TMAVÉ: Naznačují, že nám tmavne svět kolem nás, zřejmě zaujímáme nějaký příliš negativní postoj vůči společnosti (i vůči sobě). 

BRÝLE SLABÉ či SILNÉ: Znamená, že vidíme svět zkresleně.

BRÝLE ZTRACENÉ či ROZBITÉ: Mohou naznačovat, že se nestaráte o životní hlubší vhledy, které jste získali, a které by vám poskytly lepší pohled na to, s čím jste nyní konfrontováni.

CIZÍ BRÝLE: Znamená, že bychom měli vidět svět vlastníma očima, vlastními brýlemi. Chybí nám náš vlastní náhled na věci, život.

NALÉZT BRÝLE: Znamená, že jste získali nový náhled nebo vidíte nyní věci jasněji.


Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; T. Crisp: Dream Dictionary - Glasses Spectacles, Crystal

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!