Čemukoli se rozhodnete uvěřit, stává se vaší pravdou

12.12.2021

Pokud něčemu věříte, že to je pravda, tak tomu tak je - pro vás. Když tomu nevěříte, pravda to není. Kolem nás plynou miliardy myšlenek, z nichž si můžete vybrat. Většinou se rozhodneme pro ty, které si myslívali naši rodiče. Ale nemusíme to tak dělat dál. Nikde není psáno, že musíme přemýšlet jedním jediným způsobem.

Čemukoli se rozhodnete věřit, stává se vaší pravdou

Postihne-li vás např. nějaká finanční újma, pak jste zřejmě uvěřili, že nestojíte za to, abyste byli bez finančních problémů, nebo jste přesvědčeni, že člověk se bez dluhů a závazků neobejde. Uvěříte-li, že nic dobrého netrvá věčně, pak jste přesvědčeni, že vám život brzy ublíží, nebo že prostě "nemůžete vyhrát".

Máte-li potíže udržet si známost nebo přátelství, uvěřili jste možná, že vás nikdo nemiluje. Možná máte strach, že byste někoho ovládali (jako vaše matka, otec, atd.), nebo si myslíte, že vám lidé ubližují.

Máte-li chatrné zdraví, můžete věřit, že ve vaší rodině prostě máte chatrné zdraví. Nebo věříte tomu, že "jste se narodili, abyste trpěli". Nebo přichází "jedna rána za druhou".

Možná věříte něčemu jinému. Své přesvědčení si ani nemusíte uvědomovat - jako většina lidí. Se samozřejmostí se zaměřují jen na vnější okolnosti. Dokud vám někdo neukáže vzájemný vztah mezi vaší vnější zkušeností a myšlením, zůstanete obětí vnějších okolností!

Ať je váš problém jakýkoli, jeho původ spočívá v myšlenkovém návyku. Myšlenkové návyky lze však změnit!

Problémy, se kterými se v životě potýkáme a vyrovnáváme, se nám mohou zdát skutečné - jsou však pouze vnějším výsledkem nebo projevem našeho myšlenkového návyku!

Pokud nevíte, které myšlenky mohou za vaše potíže, podívejte se na své problémy a zeptejte se sami sebe: "Které z mých myšlenek to způsobily?" Poté se soustřeďte a s klidem vnímejte své nitro, své vnitřní pocity. Vaše intuice (vnitřní Inteligence) vám na to odpoví. Nemusí to být hned, ale odpověď k vám přijde.


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!