Číslo 0

21.07.2020

NULA

- Představuje naše podvědomí a nevědomí

- Symbolizuje také absolutno, náš veškerý potenciál, úplnost a celost, nebo něco skrytého.  

- Také znamená nejhlubší aspekt lidské podstaty a Vesmíru. Je to klid, ticho, prázdnota, v níž existují všechny pocity, myšlenky a zvuky. Je to "prázdnota", která v podstatě umožňuje existenci; je to všechno a zároveň nic. 

Mytologie, I-ťing:

- Nula je v mytologii symbolem pro vydání se na cestu a na konci hledání dosažení cíle. V čínském I-ťingu znamená nevinost (něco neočekávaného).

Tarot:

- V tarotu představuje nula kartu s názvem "Blázen" - znamená spontánní začátek a nepředpojatou otevřenost, hravou bezstarostnost a úžas nad pronikáním do nových oblastí života, bez očekávání něčeho konkrétního. 

- Jde o projev jednoduchého, moudrého a pokorného poznání, k němuž dospějeme na konci dlouhého a náročného hledání. Je to život plně v přítomnosti, otevřenost a spontánní upřímnost, neustálá připravenost získávat nové zkušenosti a údiv, který je počátkem veškerého poznání. 

- Symbolizuje hluboké poznání a pravou životní moudrost. Smysl spočívá v moudrém poznání, že běžné představy o jistotě a úspěchu jsou jen klamné sliby a marná sláva, které nevedou k pravému naplnění a spokojenosti. 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!