Číslo 1

20.07.2020

JEDNA

- Představuje jednotu, sjednocenost, zároveň něco jednoduchého, prostého, pevného v životě. Něco tak základního, elementárního a zásadního, že to nelze rozdělit. 

- Znamená začátek, počáteční fázi něčeho, výchozí situaci, první stupeň. Také naznačuje, že jsme na "cestě" za dosažením (dobrých) cílů.

- Na úrovni osobnosti symbolizuje vůdce, vůdčí osobnost, moc, autoritu, průkopníka. Symbolizuje člověka jako jednotlivce; může znamenat samotu a nezávislost

- Symbolizuje otce, mužskost, sílu; sílu ducha.

Astrologie: 

- Astrologické znamení, odpovídající číslu jedna, je Beran - který vládne hlavě. Představuje osobnost, ego nebo smysl pro individualitu, novátorské schopnosti. První dům v astrologii odpovídá silné osobnosti, schopnosti se prosadit, ale také může znamenat sebestřednost.

Mytologie, I-ťing:

- Jednička je v mytologii symbolem pro stvořitele, vynálezce, tvorbu, řemesla. V čínském I-ťingu znamená "tvůrčí sílu"

Tarot:

- V tarotu představuje nula kartu s názvem "Kouzelník/Mág" - znamená chytrost, šikovnost, sebevědomí a aktivní utváření života. Lehce a úspěšně řešíme i větší problémy a zkoušky. Symbolizuje harmonii mezi vědomím a nevědomím, harmonii mezi vědomím a pocity, představuje vnitřní jistotu

- Znamená cílevědomé zaměření svého vlivu a nasměrování energie - může jít o finanční úspěch, povýšení, úspěšné zakončení projektů či zkoušek. Nyní je možné úspěšně vyřešit i složité problémy, které jsme dlouho odkládali. Je to schopnost vědomě, rozhodně a zodpovědně utvářet svůj osud a řešit životní úkoly. 


Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!