Číslo 11

10.07.2020

JEDENÁCT

 - Ve snech se vyskytuje zřídka, většinou představuje aktivitu na poslední chvíli, poslední zoufalé snahy něčeho docílit; může představovat někoho, kdo čelí zkouškám, z nichž vyjde vítězně, se získanými znalostmi.

- Je to také síla čelit a ovládat animální povahu a instinkty v sobě, což nám pomáhá se od nich osvobodit.

- Jedenáctka je matrix, "živná půda" v nás, forma, která se obnovuje podle vzorce, který jsme si sami vytvořili v minulosti, nebo na základě toho, co jsme prožili v minulosti. 

- Někdy může souviset s negativním významem (např. nelegální spojení dvou lidí, atd.).

- Jedenáctka je složená ze svou jedniček, tzn. že jde o znásobenou sílu jedničky, představuje sloučení původního impulsu jedničky s duchovní silou, imaginací, kreativitou, a vším, co je doplňkové, alternativní (je to první číslo, které je zdvojené).

Astrologie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu jedenáct, je Vodnář (vědec, hledající) - který vládne kotníkům a nervovému systému. Jedenáctý dům v astrologii odpovídá dlouhodobému přátelství, skupinám lidí, přátelům; silně obsazený dům znamená, že člověk je velmi přátelský a společenský.

Mytologie, I-ťing:

- Jedenáctka je v mytologii symbolem pro právo a spravedlnost. V čínském I-ťingu znamená "prodrání se, reformu".

Tarot:

- V tarotu představuje jedenáctka kartu s názvem "Spravedlnost" - představuje jasné a objektivní poznání, vědomě a rozhodně vynesený úsudek, nepodplatitelnost, vyváženost, slušnost. Jsme konfrontováni s následky svých činů; za vše, co se nám v životě přihodí, neseme zodpovědnost; nic nedostaneme zadarmo. 

- Je třeba udělat si jasno o vlastním postavení a cílech, sebekriticky zkoumat a dospět k závěru, jak dále postupovat. Usilujeme o jasné poznání, poctivost a vyrovnanost. Při nečestném chování a podvodech nedopadneme dobře.  


Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!