Číslo 12

09.07.2020

DVANÁCT

- Znamená především dovršení, dokončení něčeho v životě. Často reprezentuje celistvost, spojení různorodých kvalit, dokonce i těch protichůdných a konfliktních, takže společně tvoří rovnováhu. Může též představovat 12 tradičních aspektů lidské osobnosti.

- Představuje úplné uspořádání něčeho. 

- Může naznačovat týmovou práci, spolupráci více lidí.

- Na mystické rovině představuje karmické dluhy, které je třeba "splatit".

- Dvanáctka je číslem dělení/rozdělování mnoha věcí - máme 12 měsíců v roce, 12 hodin ve dne, 12 znamení zvěrokruhu, 12 apoštolů, 12 rytířů krále Artuše, 12 řeckých bohů, atd.

ČASOVÉ OZNAČENÍ NA HODINÁCH 11:55 - tzn. je "nejvyšší čas".

ČASOVÉ OZNAČENÍ NA HODINÁCH 12:00 - tzn. symbol pro ukončení.

Astrologie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu dvanáct, jsou Ryby. Dvanáctý dům v astrologii odpovídá samotě, ústraní, meditaci, institucím. Při silném obsazení poukazuje na samotáře, esoteriky, duchovní vůdce, umělce, též podivíny. 

- V alchymistických spisech se uvádí, že k dokonalosti bytí, tedy k úplnému probuzení "hadí síly", je třeba vykonat dvanáct magických operací, dvanáct aktů zasvěcení.

Mytologie, I-ťing:

- Dvanáctka je v mytologii symbolem pro všechny hrdiny, kteří někde uvízli, byli přikováni, pověšeni (např. Prométheus, Jonáš v břiše velryby). V čínském I-ťingu znamená "váznutí".

Tarot:

- V tarotu představuje dvanáctka kartu s názvem "Viselec" - znamená, že jsme uvízli v nesnázích, a nemůžeme se pohnout z místa. Tento vynucený klid vede k hlubokému poznání, že je nutná změna životního směru. Na jedné straně jde o zdánlivě nepřekonatelné těžkosti, ale na druhé straně jde o jedinečnou situaci, vyžadující vypětí sil a vyzývající k zápasu do posledního dechu. 

- Představuje pasivitu, nemoc, nezaměstnanost, krizi, stagnaci v pracovní oblasti, nemožnost realizace našich záměrů. Projekty váznou, není žádný pokrok, důležité plány nelze uskutečnit. Všechny tyto potíže nás nutí začít myslet jinak, dospět k novému pohledu na svět.

- Toto celkové "ochromení" vzniklo na základě nahromadění mnoha nepříjemných maličkostí. Jediným východiskem je přiznat si, že jsme "sešli z cesty", poučit se a změnit způsob myšlení - potom se problémy vyřeší. 


Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!