Číslo 13

08.07.2020

TŘINÁCT

- Obecně znamená odklon od dokonalosti, zničení, ukončení

- Představuje 12 aspektů psychiky pod vedením Středu osobnosti. Pokud není nějaký aspekt osobnosti "osvobozen", zažíváme do určité míry bolest a "rány osudu".

Mytologie, I-ťing:

- Třináctka je v mytologii symbolizována bratry "Spánek" a "Smrt", a syny Noci. V čínském I-ťingu znamená "rozklad".

Tarot:

- V tarotu představuje třináctka kartu s názvem "Smrt" - poukazuje na rozloučení, uvolnění, konec. Může jít sice o vytoužený a osvobozující konec, ale každopádně se jedná o přirozený konec a s ním spojené bolestné zkušenosti. Zároveň je připravován prostor pro něco nového. 

- Znamená ukončení dosavadní činnosti, rozloučení se svým místem/prací, ale zároveň psychickou přípravu na to, co přijde. Je třeba v klidu uzavřít minulost a uvědomit si, zda jsme splnili to, co se od nás očekávalo - je třeba rozloučit se s pocitem naplnění. 

- Může také poukazovat na potřebu odvrhnout staré názory a přesvědčení, které jsme přejali od druhých (v dětství, od rodičů, atd.). Je třeba strhnout "masku", kterou jsme si sami vytvořili, aby se konečně mohla rozvinout naše skutečná osobnost. 

- Může jít o konec určité vývojové fáze, nějaké odloučení, kdy je třeba tuto bolestnou zkušenost přijmout (např. rozchod) a smířit se s ní. 


Foto: Pixabay

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!