Číslo 16

05.07.2020

ŠESTNÁCT

- Jak uvádí C. G. Jung, číslo 16 hraje obzvláště důležitou roli v procesu individuace (neboť se skládá ze čtyř čtyřek). 

Mytologie, I-ťing:

- Šestnáctka je v mytologii symbolem pro varovné znamení, prolomení blokád. V čínském I-ťingu znamená "vzrušení, zdrcení".

Tarot:

- V tarotu představuje šestnáctka kartu s názvem "Věž" - poukazuje na údajnou jistotu, která se začne náhle otřásat. Naše přesvědčení a životní zásady, jistoty v zaměstnání i ve financích, přátelství a osobní vztahy se mohou stát bezvýznamné a těsné. Vytrácí se pocit jistoty a bezpečí, dochází k nějakému "rozvratu". 

- Někdy může naznačovat náhlý a opravdový "záblesk" ducha, což způsobí rozpad starého systému. Ztrácíme staré jistoty, takže zprvu považujeme tyto náhlé změny za katastrofu. Později však zjistíme, že jsme byli zbaveni staré zátěže

- Poukazuje na vytržení z příliš stísněných poměrů v zaměstnání nebo z ustrnutí, což může vést k volnějším podmínkám pro náš rozvoj. Může jít o výpověd v práci, zánik nějakého podniku, projektu, zklamání - celkově však jde o "únik z vězení", osvobození

- Nenadálé, zdrcující poznatky, které otřesou našimi dosavadními pevnými přesvědčeními, představami či obrazem světa. Tyto nepříjemné poznatky (zlé předtuchy), které jsme předtím potlačovali, se derou do našeho vědomí a ničí utkvělé představy a jistoty. Tato životní fáze však vede k osvobození.


Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!