Číslo 2

19.07.2020

DVĚ

- Číslo dvě ve snu (kdy sen výrazně upozorňuje na existenci dvou věcí či lidí) upozorňuje především na dvojakost, polaritu, dualitu, odloučenost. Dualita zahrnuje téměř vše v našem životě, neboť žijeme ve světě protikladů. 

- Symbolizuje protiklady (muž/žena, světlo/tma, dobro/zlo, negativní/pozitivní, válka/mír, harmonie/konflikt, bolest/radost, život/smrt, hmota/antihmota, atd.), které se střídají (vzestupy/pády). Tyto protiklady představují dvě životní síly - vědomí a nevědomí. Jsou-li v rovnováze, převažuje statický stav. (V přírodě existuje rovnováha mezi 2 stranami něčeho, nebo 2 kvalitami.) Protikladné symboly ve snu jsou: 2 bratři, 2 sestry, 2 domy, 2 vchody, nahoře/dole, atd. 

- Může také představovat vyrovnanost, rovnováhu a statický stav.

- Znamená partnerství a protějšek, vztah. Když se ve snu objeví v nějaké formě "dvojka", může to znamenat informaci o současném partnerském vztahu nebo nějakém cíli, který jsme si stanovili.

- Může též představovat pocity viny a studu... to, že se nepovažujeme za dost dobré a posuzujeme sebe i druhé lidi. Může jít i o potřebu trestat a být trestán.

- Znamená také nerozhodnost nebo proces rozhodování, dvě strany argumentu, způsob srovnávání a porovnávání, odpor a opozici.

BÝT PRONÁSLEDOVÁN 2 LIDMI, BOJOVAT S 2 LIDMI: Naznačuje rozpor mezi "dvojicí" a pocitem spáče, což může poukazovat např. na dětství (pocity dítěte vůči rodičům), pocity rozporuplnosti v nitru, "bojující" proti vědomí snícího

DVAKRÁT SE OPAKUJÍCÍ PROHLÁŠENÍ (vidění, atd.): Může znamenat potvrzení spolehlivosti a pravosti. 

Astrologie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu dvě, je Býk (stavitel, farmář) - který vládne hrdlu. Představuje rozdělení, rozpor, rozhodnutí, volbu; ženskost a mateřství, formující sílu, přístupnost a vnímavost, rozsah, hloubku. Druhý dům v astrologii odpovídá majetku, bohatství a penězům, souvisí s vědomím vlastní ceny, hodnotami.

Mytologie, I-ťing:

 - Dvojka je v mytologii symbolem pro tvůrkyni, zasvětitelku, nebeskou královnu, představitelku matriarchátu. V čínském I-ťingu znamená "přirozenou odpověď".

Tarot:

- V tarotu představuje dvojka kartu s názvem "Velekněžka" - představuje nevědomé síly, intuici, předtuchu; nevysvětlitelnou, ale hlubokou jistotu, pravdu. Je výrazem trpělivosti, pochopení, shovívavosti, dobroty a ochoty, léčení, pomáhání druhým.

- Poukazuje na esoteriku, terapie, snění a tvůrčí fantazii, soustředěnou pozornost na nevědomí, sestup k hluboko ukrytým "pokladům" v našem nitru. 


Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!