Číslo 3

18.07.2020

TŘI

- Číslo tři ve snu znamená především mocné, posvátné, ale též nebezpečné číslo. Ve snech se může projevit trojice symbolů (3 sudičky/králové/sestry/bratři/zvířata, atd., 3x zavolání, 3x opakování děje, na hodinách je 14:45, 14:50, atd.), ohlašující něco nového v životě. Jde o naléhavé pokusy našeho nitra (vyššího Já) sdělit důležitou informaci našemu bdělému vědomí. Trojici symbolů máme vždy věnovat zvýšenou pozornost! 

- Symbolizuje řešení, nový pohyb/posun vpřed, vůli a ideje, cosi bojovného a mužského (budoucnost vzniká působením dvou), rodí se něco nového. Vždy se začne něco dít, život začne nabírat určitý směr (většinou dobrý).

- Znamená také tvořivost, tvořivé schopnosti. Nitro nás nabádá, abychom dali prostor představivosti, intuici, inspiraci a tvořivosti.

- Symbolizuje člověka (trojjedinost těla, mysli a ducha) a životní sílu, která nás posouvá dál.

- Trojka je symbolizována trojúhelníkem, představuje syntézu, sjednocení pozitivního a negativního za účelem vytvoření něčeho nového (matka-otec-dítě). Může tedy představovat rodinu, ale také narození dítěte, nebo nesexuální vztah

KONFRONTACE SE 3 LIDMI: To znamená čelit kolektivní vůli druhých.

TROJÍ OPAKOVÁNÍ (něčeho): Zřejmě poukazuje na zdůraznění, je to pevně ustanoveno.

Astrologie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu tři, jsou Blíženci (umělec, vynálezce, tvůrce) - který vládne pažím a plícím. Představuje úzké vztahy a jejich důsledky. Třetí dům v astrologii odpovídá komunikaci, hledání souvislostí, má spojitost se sourozenci, sousedy, krátkými cestami.

Mytologie, I-ťing:

- Trojka je v mytologii symbolem pro velkou "bohyni matku" (Ištar, Afrodité, Gaia, atd.). V čínském I-ťingu symbolizuje "studnu", a vůbec v čínské tradici jde o dokonalé číslo. Mayové považovali toto číslo za posvátné. V křesťanské tradici znamená svatou Trojici, sv. Ducha, Boží oko uprostřed trojúhelníku.

Tarot:

- V tarotu představuje trojka kartu s názvem "Vládkyně" - symbolizuje nevyčerpatelné síly přírody, vitalitu, plodnost, růst a zrození; neustálé vznikání něčeho nového, což s sebou nese věčné změny, ale i nutnost snášet bolesti. Jde o ochotu přijímat změny, obnovu a růst; může naznačovat i začátek nové dráhy nebo nové místo, každopádně jde o potěšitelný běh událostí.

- Představuje také uvolnění velkého množství tvůrčí energie, bohatost nápadů, vynalézavost, růst poznání ve vědomí, nové obohacující názory a poznatky.


Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!