Číslo 5

16.07.2020

PĚT

- Kdekoliv ve snu se objeví číslo pět, znamená to přirozený a zdravý život. Je to dobré znamení, např. v Číně je to šťastné číslo.

- Vybízí nás, abychom se osvobodili a šli si za svým snem.

- Někdy může znamenat okamžitou změnu ve vaší situaci, nebo také může mít spojitost s vyjádřením sebe sama v rámci nějaké aktivity.

- Číslo pět může také symbolizovat člověka (dvě ruce, dvě nohy, hlava), stejně jako v pěticípé hvězdě. Může symbolizovat samostatnou nohu či ruku (pět prstů). Může také zastupovat pět smyslů, nebo také lidské vědomí.

- Může signalizovat i sňatek (neboť pětka spojuje všechna předchozí čísla 1+4 a 2+3).

Astrologie, alchymie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu pět, je Lev - který vládne srdci. Pátý dům v astrologii odpovídá dětem, potomkům, lásce, tvořivosti, sportu, radosti, může poukazovat na osobní přitažlivost; může naznačovat i sňatek.

- V alchymii bylo číslo "pět" nazýváno "podstatou", protože vzniklo z ostatních čtyř elementů. Pátou kvalitou je fyzický život a vědomí. Číslo pět může tedy ve snu představovat vědomí.

Mytologie, I-ťing:

- Pětku v mytologii zastupuje moudrý Kentaur, přítel lidí, učitel a vychovatel mnoha hrdinů. V čínském I-ťingu znamená "koncentraci".

Tarot:

- V tarotu představuje pěta kartu s názvem "Velekněz" - představuje víru v hluboký smysl života, hlubokou důvěru, sebedůvěru, naznačuje příznivý průběh nějaké události.

- Poukazuje na hledání hlubšího smyslu, životního poslání, zlepšení schopnosti rozlišovat dobro od zla; může naznačovat i hluboké duchovní prožitky.

- Upozornění, abychom ve svém konání/podnikání zůstali věrni svým morálním zásadám a nenechali se vtáhnout do nekalých machinací. 


Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!