Číslo 6

15.07.2020

ŠEST

- Číslo šest se ve snech nevyskytuje moc často. Znamená celek, obsahující všechny potenciální možnosti, integritu, pravdu a stabilitu.

- Symbolika šestky vychází z dvojitého trojúhelníku nebo kruhu, rozděleného na šest dílů; představuje symetrii, jednotu ducha a těla, spojitost viditelného a neviditelného světa.

- Může také naznačovat harmonický vztah mezi člověkem a Vesmírem, duchem a tělem, věčností a pomíjivostí. Někdy může poukazovat na "šestý smysl", intuici, nadpřirozené a jasnovidecké schopnosti.

- Někdy naznačuje souvislost s rodinnými příslušníky.

- Může také symbolizovat něco neúplného, nedokonalého; může též souviset s nepřáteli.  

Astrologie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu šest, je Panna (řemesla, umělecká činnost, kritika, služba) - která vládne střevům. Šestý dům v astrologii odpovídá zdraví, každodenní práci, může znamenat i workoholismus.

Mytologie, I-ťing:

- Šestka je v mytologii symbolem pro ztělesnění bohyně lásky. V čínském I-ťingu znamená "soudržnost".

Tarot:

- V tarotu představuje šestka kartu s názvem "Milenci (Rozhodnutí)" - představuje zřeknutí se dosavadních životních podmínek (dům rodičů, svobodný život, milostné pletky) a potvrzení lásky, jít si za láskou. 

- Znamená především nezbytné (bezpodmínečné) rozhodnutí, týkající se čehokoliv (je třeba se z hloubi srdce rozhodnout, zvážit všechna fakta, bez hněvu). Může jít o změnu zaměstnání, projektu, atd. Je třeba dojít k definitivnímu a nekompromisnímu rozhodnutí, pevně si za ním stát, jinak budeme prožívat nenaplněný, polovičatý život. 


Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!