Číslo 7

06.07.2020

SEDM

- Číslo sedm se ve snech nevyskytuje příliš často. Obsahuje cosi posvátného, symbolizuje mysticismus a vnitřní uvědomění; znamená iniciaci, zasvěcení. Je to vnější výraz vnitřního duchovního principu.

- Toto číslo je často používáno k vyjádření úplnosti.

- Symbolika sedmičky vychází z trojúhelníku nad čtvercem. Vztahuje se k cykličnosti času ve vesmíru i lidském životě: v 7 letech dítě ztrácí mléčný chrup, ve 14 letech se začíná rozvíjet sexualita, ve 21 letech se rozšiřují schopnosti, nerozvinuté dříve, ve 28 letech se schopnosti a vlohy stabilizují, atd. Sedm let života vždy tvoří zvláštní uzavřený celek.

- Máme 7 dnů v týdnu, 7 not v hudbě, 7 barev duhy, 7 čaker, 7 hříchů a 7 ctností, 7 kovů v alchymii, 7 nejvyšších řeckých bohů v mytologii, atd.

Astrologie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu sedm, jsou Váhy - které vládnou ledvinám. Sedmý dům v astrologii odpovídá manželství, spolupráci. Při silném obsazení může vyzdvihovat důležitost partnera, nebo také může naznačovat mnoho vztahů, chaos v citech.

Mytologie, I-ťing:

- Sedmička je v mytologii symbolem pro hrdinu a vydání se na cestu. V čínském I-ťingu znamená "mladistvou nerozvážnost".

Tarot:

- V tarotu představuje sedmička kartu s názvem "Vůz" - představuje velký skok vpřed, opouštíme něco známého a vydáváme se vlastní cestou (s radostí a důvěrou). Hnací silou je touha po svobodě, ctižádost, snaha uplatnit se, atd. Pronikání do neznámého světa je spojeno s nezkušeností, je třeba nepřeceňovat vlastní síly, nebýt příliš sebejistý, ale uvědomit si, že se máme hodně co učit. 

- Jde o krok k samostatnosti, úsilí dosáhnout úspěchu, sílu a schopnost prosadit se, odhodlanost a ochotu riskovat. Naznačuje převzetí větších úkolů a zodpovědnosti, ale také obezřetnost, varování před bezohledností a přeceňováním sebe sama.


Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!