Číslo 8

13.07.2020

OSM

- Číslo osm se ve snech nevyskytuje příliš často. Souvisí zejména se štěstím, jde o šťastné číslo, znamená nějaké přísliby štěstí do budoucna.

- Může poukazovat na bohatství, které je nabyté poctivou prací.

- Osmička naznačuje, že staré "Já" se otevírá vývoji něčeho nového, vzniku nového "Já". Jde tedy o jakési ukončení a zánik něčeho starého, a zároveň jde o rozvíjení zárodků budoucnosti, vzniku spirituálního vědomí. V tomto směru jde o znamení "smrti" a "znovuzrození", regenerace, a také o symbol spravedlnosti.

- Symbolika osmičky souvisí s číslem čtyři, neboť vzniká jejím zdvojením.

Astrologie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu osm, je Štír - vztahuje se k reprodukčním orgánům. Osmý dům v astrologii souvisí se smrtí, okultismem, dědictvím, penězi druhých, odkazy, dary, atd.

Mytologie, I-ťing:

- Osmička je v mytologii symbolem pro bohyně, jedoucí na lvu, beze zbraní přemáhající lva. V čínském I-ťingu znamená "velkou sílu/ochočení".

Tarot:

- V tarotu představuje osmička kartu s názvem "Síla" - představuje hlubokou vnitřní harmonii, vitalitu, odvahu a vášeň. Naznačuje potřebu přijmout a nenásilně si "ochočit" své instinkty (archaické, strach nahánějící síly), neboť tím získáme přístup k prapůvodním silám, ohromné energii v sobě. (Znamená to nepotlačovat ani nezatracovat nízké pudy, ale povznést je na vyšší úroveň, kde se spojí v jedinou sílu.)

- Poukazuje na odvahu a podnikavost, značnou energii a náruživost v práci, neobyčejnou tvořivost, velkou motivaci, radost a úspěch


Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!