Číslo 9

12.07.2020

DEVĚT

 - Představuje absolutní hodnotu věcí, je symbolem celistvosti lidského bytí. Symbolizuje dokončení nějakého procesu či cyklu (nebo stádia růstu) a začátek něčeho nového (neboť čísla končí sérií devítek a poté začínají znovu; těhotenství trvá 9 měsíců). Znamená tvořivý proces.

- Může poukazovat na těhotenství, narození dítěte, nějaké cykly v lidském životě. Představuje tvorbu, rytmus života, vše humanitární.

- Může být také projevem rozšířeného vědomí. (Sv. Pavel zmiňuje devět darů ducha: moudrost, poznání, víru, dar léčit, vykonávat zázraky, proroctví, rozlišování duchů, mluvit různými jazyky, dar interpretovat jazyky.)

- Může také naznačovat pohnutý život.

Astrologie:

- Astrologické znamení, odpovídající číslu devět, je Střelec (mudrc, poradce) - který vládne stehnům. Devátý dům v astrologii odpovídá cestování (dalekým cestám), spravedlnosti, právu, filozofii; při silném obsazení poukazuje na silný intelekt. 

Mytologie, I-ťing:

- Devítka je v mytologii symbolem pro moudrého rádce. Některé mytologiezahrnují 9 druhů andělů nebo 9 různých druhů sil. V čínském I-ťingu znamená "zklidnění, horu".

Tarot:

- V tarotu představuje devítka kartu s názvem "Poustevník". Znamená ústraní a vnitřní zastavení, introvertní způsob života, snaha nalézt klid a cestu k sobě. Symbolizuje důležitou zkušenost, která nás naplňuje poznáním - kdo vlastně jsme, co chceme, kam směřujeme. 

- Období introspekce, kdy se snažíme udělat si jasno v tom, čeho vlastně chceme (v zaměstnání, v životě) dosáhnout; můžeme přehodnotit dosavadní představy o úspěchu, uznání, pretiži, výdělku, úkolech, atd. Soustředění na nějaký úkol či problém; zdrženlivost, půst, meditace, atd., což vede k růstu životní moudrosti, odvahy, síly, zpevnění charakteru a hlubší vnitřní jistotě.

- Může naznačovat odchod do ústraní, kdy klid, přemýšlivost a samota může vést k větší spokojenosti, než konzumní způsob života.


Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!