Déšť, záplavy/povodně, potopa

08.10.2022

DÉŠŤ

- Na duchovní úrovni může být výrazem pro něco božského, "oplodňujícího", symbolizuje ducha (déšť je průsvitný, světlý, seshora).

- Na obecné úrovni symbolizuje emoce; příjemné uvolnění emocí nebo záplava emocí, která vás přemůže.

- Smývá povrch a špínu, takže znamená "očistný" zážitek, vyčištění mysli, zbavení se obav, starostí, znepokojivých, rušivých myšlenek a negativních emocí. Toto pročištění a "obnova" nás připravuje na nové stimuly a podněty.

- Má pozitivní význam, bývá spojován s něčím novým, s něčím, co teprve přijde (co vyroste ze země).

- Může mít negativní význam - ponurost, menší deprese, zhroucení plánů a nadějí.

- Může také poukazovat na návrat pocitů/citů po dlouhém období "suchého intelektualismu" nebo "suchého" a vyprahlého života. 

LEHKÝ DEŠTÍK: Obvykle naznačuje pohodovou zkušenost, relaxaci, uvolnění emocí, osvobození se od myšlenek a intelektu. Jde o pozitivní sen, symbolizuje pevné zdraví.

SILNÝ, VYDATNÝ DĚŠŤ: Může to naznačovat počátek ohromných změn v životě, též změn pocitů. 

SLEJVÁK, PRŮTRŽ MRAČEN: Většinou to naznačuje, že jsme prosyceni negativními, silnými emocemi, jako např. smutek nebo žal (např. ohledně úmrtí někoho).  

DÉŠŤ SE DOSTANE DO DOMU: Může to znamenat obavy z horších životních podmínek, strach ze ztráty pohodlí ve svém nitru, v životě.  

ZÁPLAVY, POVODNĚ

- Jste "zaplaveni" silnými a obtížnými emocemi, negativními emocemi (deprese, úzkost, strach, nenávist, zloba). (Jde o nadbytek nevědomých či nekontrolovaných pocitů, které se nutkavě dostávají do vašeho vědomí.) Cítíte se "zaplaveni" a ohroženi intenzitou svých silných emocí, váš zdravý selský rozum je "rozpuštěný" v emocích, tzn. utápíte se v silných emocích. 

- Můžete být také "zaplaveni" sexuálními pocity, přívalem energie, smyslovými dojmy, vzpomínkami.

- Znamená také, že nevnímáme jasně kvůli velké záplavě emocí či nějakým závažným událostem, tzn. naše schopnost "viditelnosti" v životě je ztížená.

- Další posun v životě je těžký, zoufalý, nelze se posunout v životě dál přirozeně (jako tomu bylo dřív), a to kvůli záplavě emocí či jiným událostem.

- Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Cítím se, jako bych byl v poslední době zdrcený či přetížený? Pokud ano, jak tomu mohu zabránit? Jak vyjadřuji a sdílím pozitivní energii? Jaká síla změny je ve mně?

ZÁPLAVY (DĚŠŤ) ODPLAVÍ DŮM, VĚCI, atd.: Naznačuje to radikální změny v životě, velké změny našeho přístupu, běžných postojů, stanovisek. Zřejmě to znamená nový začátek, nový (a lepší) způsob života

POTOPA

- Může symbolizovat uvolnění pozitivních pocitů (např. láska), obohacení života, vedoucí k dalšímu růstu. Často jde o pozitivní energii, kterou však můžeme vnímat s úzkostí. 

- Též může naznačovat špatné výsledky v nějakých soudních sporech, špatnou naladěnost při soudních jednáních, velké emocionální rozrušení

- Na fyzické úrovni může naznačovat zadržování vody v těle (může se projevovat bolestmi hlavy, atd.) - je třeba snížit příjem soli a užívat přípravky, které nadbytečné tekutiny vyplaví z těla ven. 

ZATOPENÝ DŮM: Může znamenat zadržování vody v těle nebo jiné zdravotní problémy, nebo obrovské emocionální rozrušení.


Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; T. Crisp: Dream Dictionary - Rain, Flood; J. Heffernanová: Příběh cesty na Sever I.

Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!