Déšť

11.12.2020

DÉŠŤ

- Déšť na obecné úrovni symbolizuje emoce, uvolnění emocí

- Déšť může také znamenat "očistný" zážitek, pročištění a zbavení se obav, starostí nebo znepokojivých, rušivých myšlenek a negativních emocí. Má pozitivní význam, bývá spojován s něčím novým, s něčím, co teprve bude (co vyroste ze země).

- Může také poukazovat na návrat pocitů/citů po dlouhém období "suchého intelektualismu" nebo "suchého" a vyprahlého života. 

LEHKÝ DEŠTÍK: Obvykle naznačuje pohodovou zkušenost, relaxaci, uvolnění emocí, osvobození se od myšlenek a intelektu. Jde o pozitivní sen, symbolizuje pevné zdraví.

SILNÝ, VYDATNÝ DĚŠŤ: Může to naznačovat začátek velmi velkých změn v životě, a/nebo v změny pocitů. 

SLEJVÁK, PRŮTRŽ MRAČEN: Většinou to naznačuje, že jsme prosyceni negativními, silnými emocemi, jako např. smutek nebo žal (např. ohledně úmrtí někoho).  

DÉŠŤ SE DOSTANE DO DOMU: Může to znamenat obavy z horších životních podmínek, strach ze ztráty pohodlí ve svém nitru, v životě.  

ZÁPLAVY, ZPŮSOBENÉ DEŠTĚM: Zřejmě hrozí nějaké nebezpečí, neboť náš zdravý, selský rozum je "rozpuštěný" v emocích. Tzn. utápění se v silných emocích. Pohyb a posun v životě je ztěžklý, až zoufalý, nelze se pohybovat přirozeně, jako obvykle - a to kvůli záplavě emocí či nějakým událostem. "Viditelnost" je také ztížená, nevnímáme jasně kvůli záplavě emocí či nějakým závažným událostem.

DĚŠŤ ODPLAVÍ DŮM, VĚCI, atd.: Naznačuje to radikální změny našeho běžného způsobu života, radikální změny našeho přístupu, běžných postojů, stanovisek. Zřejmě to znamená nový začátek, nový (a lepší) způsob života. 


Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; T. Crisp: Dream Dictionary - Rain

Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!