Džungle, divočina

08.08.2022

DŽUNGLE

- Poukazuje na to, že z nevědomí se vynořila nějaká nutkání, instinktivní pohnutky a pocity (mohou být negativní nebo pozitivní) - např. negativní instinktivní pohnutky, jako chamtivost, lakota, nenasytnost, strach, atd. Také znamená naše přirozené potřeby

- Také to může poukazovat na nějaký zmatek nebo zažívání "necivilizované" neboli nevědomé oblasti vašeho nitra, možná jde o nespolečenské pocity, nenaplněné sexuální touhy či nenaplněné úzkosti (mohou vypadat jako HADI, LVI, DOMORODCI v džungli).

- Může také poukazovat na nějaký prožitek, související s hlubokou moudrostí, která je ukryta ve vašem těle a mysli (tj. moudrost nashromážděná za miliony let života na Zemi).

- Někdy zpodobuje změnu v tom, jak nakládáte se svým životem a svým vnitřním světem. Může tak  symbolizovat zasvěcení do nových oblastí prožívání.

/Příklad: Cítil jsem velký klid a moje bytí se stalo klidné a tiché, nebylo třeba o nic usilovat, stačilo jen být. V této fázi jsem si uvědomil, že ačkoli jsem přišel do Indie hledat svaté muže, oni ve skutečnosti neměli to, co jsem hledal. To, co jsem hledal, jsem již nacházel a vždy jsem to věděl. Bylo to ve mně a ve všem kolem mě a v každém. Byl to život ve všech jeho podobách a podmínkách. Teď jsem viděl záhadu džungle - cosi vycházelo z džungle, bylo to moje vlastní spojení se všemi věcmi a cítil jsem, jak se v tom znovu rozpouštím. Bylo to velmi jemné a uvědomil jsem si, že s přibývajícím věkem se to ještě prohlubuje. T. Crisp: Jungle./

Užitečné otázky a rady: Jaký byl můj zážitek z džungle? Cítil jsem nějaké emoce nebo jsem potkal něco nového? Byl jsem schopen čelit strachu a obavám, které jsem potkal v mé vnitřní džungli?

DIVOČINA:

- Symbolizuje nevědomí, vstup do nevědomí. 

Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Jungle; J. Heffernanová: Tajemství dvou partnerů

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!