GNM: Biolog. zákon 5 (podstata)

16.03.2023

PÁTÝ BIOLOGICKÝ ZÁKON

Pátý přírodní zákon Germánské nové medicíny říká, že každá takzvaná "nemoc" je součástí významného Speciálního biologického programu přírody, vytvořeného za účelem pomoci organismu (lidí i zvířat) během neočekávaného negativního stresu (distres).

V GNM se nepoužívá výraz "choroba" nebo "nemoc", ale "Speciální biologický program" (SBS). Každé takzvané "onemocnění" je účelový biologický osobitý program přírody, vytvořený pro přežití v zájmu celku, který nám má pomoci překonat určitý konflikt. Konflikt je vždy spojen s našimi city, a ty nemůžeme jen tak jednoduše vypnout a říct si - tak a už s tím nemám žádný problém. Pokud nás bude něco opakovaně trápit, opět se spustí stejné "onemocnění", neboli stejný Speciální biologický program.

Žádná nemoc není chyba nebo trest, ale přesný program přírody - tj. smysluplná reakce těla na konkrétní konfliktní situaci. Je to logická reakce těla na prožívanou událost. Vyléčit někoho "zvenčí" je nemožné, neboť léčení je vnitřní stav, začínající vyřešením konfliktu. Odstraňování symptomů nevyřeší skutečný problém.

"Všechny takzvané nemoci mají speciální biologický význam. Zatímco jsme dříve považovali matku přírodu za mylnou a měli jsme tu troufalost věřit, že neustále dělá chyby a způsobuje poruchy (zhoubné, nesmyslné, degenerativní rakovinné bujení, atd.), nyní můžeme vidět, tak jak nám klapky padají z očí, že to byla naše nevědomost a pýcha - což je jediná hloupost v našem vesmíru. V zaslepenosti jsme vytvořili toto nesmyslné, bezduché a brutální lékařství. S úžasem můžeme teprve nyní plně chápat, že příroda je uspořádaná, a že všechno, co se v přírodě vyskytuje, má smysl, dokonce i v rámci celku. Nic v přírodě není nesmyslné, zhoubné nebo nemocné."                    (Dr. Hamer)


Překlad: Jana

Zdroj: Caroline Markolin, learninggnm.com; Harald Baumann, přednáška na konferenci AZK (2008)

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!