GNM: Teorie stravy

14.03.2023

DŮLEŽITOST ZDRAVÉ STRAVY

"Člověk, který se správně stravuje, je méně náchylný k tomu, že ho poškodí biologické konflikty. To je zjevné. Je to podobné tomu, proč bohatí lidé neonemocní rakovinou tak často, jako chudí lidé. Je to z toho důvodu, že bohatí mohou vyřešit své konflikty jednoduše tím, že vytáhnou šekovou knížku a vypíšou šek. Ale zabránit rakovině (či kterékoliv jiné nemoci) prostřednictvím stravy je nemožné, protože ani zdravá strava nemůže zabránit tomu, aby došlo ke konfliktům. V přírodě bude silné a zdravé zvíře přirozeně trpět méně rakovinou než to, které je slabé a staré. To ale neznamená, že být starý je důvodem k tomu mít rakovinu." (Dr. Hamer)

Je zcela jasné, že zdravá strava je zásadní pro naši duševní pohodu. Jíst zdravé jídlo je obzvláště důležité tehdy, když procházíme "onemocněním", tj. "Speciálním biologickým programem" (SBS). Se znalostí GNM mohou nutriční terapeuti a bylinkáři správně a efektivněji aplikovat potravinové doplňky a bylinky.

1. FÁZE (konfliktně-aktivní fáze): 

V konfliktně-aktivní fázi (tj. stresové) běží trávící systém v minimálním režimu, proto je chuť k jídlu obvykle nízká. (Dr. Hamer: "Jelen nemůže získat zpět své ztracené teritorium s plným břichem!"). V průběhu této konfliktně-aktivní fáze mohou být výživové doplňky velmi důležité, protože zvyšují energii a sílu, potřebnou k tomu, abychom se vyrovnali s naším problémem a vyřešili konflikt.

Na základě dvoufázového vzorce každé "nemoci" se kvalita potravin, bylin nebo potravinových doplňků jeví ve zcela novém světle. Například VITAMÍN C má sympatikotonickou kvalitu a jako takový působí jako stimulant. To vysvětluje, proč vitamín C "funguje" při nachlazení nebo proč pomáhá zmírňovat bolesti (příznak vagotonického hojení), když je podávaný intravenózně. Avšak vitamín C, který je užíván v nadměrném množství (v této 1. fázi), může zesílit příznaky, včetně růstu nádorů!

KÁVA je stimulant (stejně jako vitamín C), proto pití kávy zmírňuje bolesti hlavy (vagotonický příznak). Avšak příliš mnoho kávy v této 1. fázi zesiluje symptomy (např. zadržování vody a přibírání na váze), související se zadržováním vody (způsobené Konfliktem opuštění a Konfliktem existenčním). To platí také pro nealkoholické nápoje, energetické nápoje a jakékoli jiné povzbuzující nápoje. 

2. FÁZE (léčebná fáze): 

Na začátku léčebné fáze se vrací chuť k jídlu. Jídlo se nyní stává skutečným lékem. Když je orgán nebo tkáň ve stádiu oprav, potřebuje organismus hodně živin na podporu léčebného procesu. Energie, kterou získáváme díky zdravé stravě, výrazně usnadňuje léčení. Naopak potraviny, obsahující toxiny (pesticidy, herbicidy, konzervanty, potravinářské přísady, atd.), odebírají tělu energii, což může prodloužit léčebný proces.

Když si uvědomíme, že je to psychika, kde nemoci začínají a také končí, a že mozek funguje jako biologické centrum řízení všech tělesných procesů, včetně "patogenních" změn, pak také musíme pochopit, že zdravá strava nebo nutriční doplňky samy o sobě nemohou nemoci zabránit, natož ji vyléčit. Avšak zdravá strava, ideálně v bio kvalitě, zcela jistě urychlí léčebný proces, např. rakovinu, která se již hojí. 

/POZNÁMKA: Těžká podvýživa - tj. hladovění, neschopnost jíst po dlouhou dobu - může způsobit dysfunkci nějakého orgánu, aniž by došlo ke konfliktu DHS./

Konzumace značného množství jídla, bohatého na bílkoviny, je nanejvýš důležité (v této 2. fázi) při léčbě RAKOVINY, jako je např. rakovina plic, jater, tlustého střeva, slinivky či prsu. Když jsou bakterie TBC v procesu rozkladu rakoviny, tělo eliminuje spolu se zbytky nádoru výtok, obsahující velké množství bílkovin. Doplnění ztracených bílkovin prostřednictvím potravin, bohatých na bílkoviny, může zachránit život.

VITAMÍN C (ve 2. fázi) zmírňuje příznaky hojení, ale také prodlužuje léčebný proces, cožby mohlo být vítaným opatřením ke zpomalení příznaků hojení, které jsou velmi intenzivní. 

POZOR! Strava v podobě ŠŤÁV nebo SYROVÁ STRAVA během tohoto období (v této 2. fázi) mohou způsobit vážné komplikace. Totéž platí o PŮSTU během této doby!!


Překlad: Jana

Zdroj: Caroline Markolin, learninggnm.com

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!