Holistická filozofie podle Louise L. Hay

04.12.2021

Při budování nového "světa" vycházíme z holistické filozofie, která má prospívat celé bytosti - tělu, mysli i duchu. Jestliže opomíjíme jednu z těchto tří oblastí, nedosáhneme celistvosti. Nezáleží na tom, kterou z oblastí začneme, pokud však později zapojíme i další dvě úrovně.

Fyzická úroveň

Jestliže začínáme na fyzické úrovni, budeme pracovat s výživou a učit se, jak strava ovlivňuje náš fyzický stav. Chceme dát tělu to nejlepší - léčivé byliny, vitamíny, zdravou stravu.

Možná vám budou vyhovovat některé z dostupných léčebných a rehabilitačních metod alternativní medicíny - homeopatie, Bachovy květové esence, bylinné tinktury, gemmoterapie, reconnection, reiki, chiropraxe, reflexní terapie, akupresura, funkční medicína, kvantové léčení, atd.

Do této úrovně patří i fyzická cvičení. Vybereme si cvičení, které nám bude nejvíce vyhovovat. Cvičení zpevňuje kostru a udrží nás v dobré kondici. Kromě sportu můžete zvážit i tanec, tai-chi nebo jógu.

Mentální úroveň

Na této úrovni lze provádět nejrůznější druhy vizualizace, tvůrčí představivosti nebo pracovat s pozitivními tvrzeními (afirmacemi). Z nejrůznějších technik je to např. celostní psychologie, hlubinná terapie, arteterapie. Patří sem i meditace, jejímž prostřednictvím lze zklidnit mysl a nechat projevit vlastní vnitřní inteligenci.

Jak uvádí Louise L. Hay, obvykle se zavřenýma očima se v duchu ptá: "Co je potřeba vědět?" Odpověď buď přijde nebo ne. Když nepřijde, nevadí, přijde jindy.

Duchovní oblast

V této oblasti se můžete modlit, meditovat, napojit se na svůj Vyšší zdroj. Můžete praktikovat odpuštění, vděčnost a nezištnou lásku, nebo můžete praktikovat transcendentální meditaci či 12stupňový kurz Formula (Joe Dispenza) . Můžete si vybrat mezi různými duchovně zaměřenými skupinami, různými metodami, a když vám některá nebude vyhovovat, zkuste jinou. Sami si jistě přijdete na to, která metoda je pro vás nejvhodnější. 

Praktikujte co nejvíce zmíněných metod, výsledky se brzy začnou projevovat

Budou vás potkávat malé zázraky a synchronicity. To, co jste připraveni eliminovat, se bude samo vytrácet. Nečekaně se objeví věci a události, o které stojíte. Výsledky vašeho úsilí budou nečekané.

Jak uvádí Lousie L. Hay: "Po několika měsících mentální práce mě nesmírně překvapilo, že jsem začala vypadat mladší. Dnes vypadám mladší o deset let."

Mějte rádi to, kým a čím jste, a co děláte. Smějte se sami sobě i svému životu a nic se vás nemůže dotknout. Beztak je vše dočasné a budete to dělat v příštím životě jinak. Proč byste to tedy neměli dělat jinak už dnes? Kdybyste své problémy viděli v komedii, smáli byste se jim. Tragédie i komedie jsou dvě strany téže mince, záleží pouze na úhlu pohledu. Jak říká klasik: Jací blázni jsme my smrtelníci.

Hodně čtěte, abyste si lépe uvědomili a pochopili, jak mysl pracuje. Je toho hodně. Poslouchejte druhé a obohacujte se o jejich názory. Studujte, dokud se nedostanete dál. Je to práce na celý život. Čím více se naučíte, čím více víte, čím víc cvičíte a čím víc nových poznatků prakticky používáte, tím lépe se budete cítit a tím lépe se vám bude žít. Díky této "práci" se cítíte dobře!

Choďte spát v dobré náladě. Věřte, že život je na vaší straně a postará se o vše, co slouží vašemu nejvyššímu dobru a největší radosti. Když jdete spát, zavřete oči a znovu poděkujte za vše dobré, co vás v životě potkalo. Přivolá to další dobro. 

Neposlouchejte těsně před spaním zprávy a nedívejte se na televizi, zpravodajství je jen souhrn katastrof, a ty si s sebou přece nechcete brát do snů. Spánkem se očišťujete a své sny můžete požádat o pomoc se vším, na čem právě pracujete. Je možné, že ráno budete znát odpověď.

Není třeba dělat si z práce dřinu. Může to být i zábava, hra, radost. Záleží na vás. I mentální cvičení vás mohou bavit, budete-li chtít.

Snažte se, aby váš přerod byl co nejradostnější a nejpříjemnější.


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!