Hotel

29.01.2022

HOTEL

- Může ukazovat na stav mysli/bytí, v němž momentálně "pobýváte", jste v něm uvízlí/zaseklí. Možná nyní zažíváte neustálou mentální aktivitu, máte hodně proměnlivých myšlenek. Je to však jen dočasný stav mysli/bytí, máte v životě nastavené jiné cíle, směřujete někam dál. 

- Symbolizuje nějaké nové oblasti ve vás. Vaše nové přístupy, postoje a stanoviska však nemusí být vůbec stálé. Může to tak zpodobovat vaši životní cestu, kdy měníte/střídáte různé hodnoty a postoje, atd.

- Může symbolizovat vaše pocity ohledně toho, že byste se rádi vymanili z tlaků, požadavků a povinností, kterým čelíte doma. 

- Také může symbolizovat uvolněný stav mysli, odpočinek pro mysl, luxus a pohodlí, lehkost, klid, pohodu, snadnost bytí.

- Může mít konkrétní spojitost s vaší prací či pracovní příležitostí, kterou jste měli, nebo se sexuálním poměrem, který jste měli v minulosti.

Pracovali jste či pobývali v reálném životě v hotelu delší dobu? Pokud byl (nebo stále je) hotel pro vás místem práce, potom se situace ve snu nejspíše týká vaší skutečné pracovní situace, vašich pocitů ohledně práce. Využíváte v reálném životě hotel jen během dovolené? Nitro zřejmě zkoumá vaši potřebu relaxovat, uvolnit se, a také zkoumá, co byste uvolněním/relaxací mohli získat, v co doufáte, že uvolněním získáte. Využívali jste v reálném životě hotel jako místo pro sex? Pak se zeptejte sami sebe, o čem je poselství snu.

Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Procházíte v současné době nějakými změnami nebo prožíváte nejistotu?

POBYT V HOTELU: Dočasně "přesouváte" své vlastní pocity ohledně této oblasti (tj. co symbolizuje "hotel") do "pokoje", který si pronajmete. Víte, že je to dočasné, takže HOTELOVÝ POKOJ je často spojen se situací, kterou momentálně zažíváte - která však nebude trvat dlouho. Může to souviset s vaší prací, vztahy, pocity, záleží na celkovém kontextu snu.

UBYTOVÁNÍ V NEZNÁMÉM HOTELU: Na své životní cestě jste se ocitli v daném období v nějaké všeobecně přístupné, neosobní krajině. 

HOTEL S POCHYBNOU POVĚSTÍ, či V TMAVÉ ULICI: Ukazuje vám to, jak vypadá váš vnitřní svět v tuto chvíli, v tento moment.

NÁZEV HOTELU (často podle zvířat): Pobyt v hotelu má něco společného se symbolickým významem  názvu.

HOTELIÉR: Vnitřní vůdce nevědomí, má odpovědnost za naše blaho.

SPOLUBYDLÍCÍ: Představuje hrozivé ztělesnění našeho vlastního Stínu. Důležité je analyzovat tuto postavu/postavy, abychom zjistili, co se v našem nitru vydalo na "nevědomou" cestu.

Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; T. Crisp: Dream Dictionary - Hotel

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!