Hřbitov, hrob, hrobka, rakev

14.08.2020

HŘBITOV:

Hřbitov s mnoha hroby existuje i v nitru. V těch hrobech jsou naše nenaplněné naděje, všechno to, s čím jsme se museli rozloučit, s čím se již nikdy neshledáme.

PŘINÉST KVĚTINY A VĚNEC NA HŘBITOV/HROB: To poukazuje na city, které neměly možnost se projevit za života nebožtíka, teprve nyní našly své správné určení. (Zvláště ve snech stárnoucích lidí.)

JÍT NA HŘBITOV K NĚJAKÉMU (ANONYMNÍMU) HROBU: Zřejmě je to poukaz na to, že pátráme po tom, co pro nás zůstává mystériem smrti, "živým tajemstvím", chceme o smrti vědět víc.

VYHLEDAT JEDEN KONKRÉTNÍ HROB: Může naznačovat nějaký problém, související se zemřelým, který je v hrobě pochován. Tento problém jsme v sobě dosud nevyřešili. 

SESTOUPIT DO HROBKY: Tzn. sestoupit do "říše smrti", odebrat se na místo velkého symbolického významu a načerpat tam sílu (v hrobce je obrovské množství síly, neboť smrt je součástí života).

RAKEV:

Rakev se tvarem podobá krystalu, jde o náznak vyššího, nebesky průhledného bytí, jehož se mrtvému dostává. Často je rakev jako člun nebo člun jako rakev, plující přes temné moře smrti ke vzdáleným světlým břehům. Pozůstatky zemřelého nemohou zůstat v domě, ani rakev.

RAKEV SCHOVANÁ DOMA: To pravděpodobně znamená, že nás v reálném životě neustále provází myšlenky na smrt, nedokážeme se s tím vypořádat.


Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Death

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!