Hřbitov, hrob, rakev

14.08.2020

HŘBITOV:

- Hřbitov s mnoha hroby existuje i v nitru - v těch hrobech jsou naše nenaplněné naděje, všechno to, s čím jsme se museli rozloučit, s čím se již nikdy neshledáme.

PŘINÉST KVĚTINY A VĚNEC NA HŘBITOV/HROB: To poukazuje na city, které neměly možnost se projevit za života nebožtíka, teprve nyní našly své správné určení. (Zvláště ve snech stárnoucích lidí.)

JÍT NA HŘBITOV K NĚJAKÉMU (ANONYMNÍMU) HROBU: Zřejmě to znamená, že pátráme po tom, co pro nás zůstává mystériem smrti, "živým tajemstvím", chceme o smrti vědět víc.

VYHLEDAT JEDEN KONKRÉTNÍ HROB: Může naznačovat nějaký problém, související se zemřelým, který je v hrobě pochován. Tento problém jsme v sobě dosud nevyřešili. 

RAKEV:

- Symbolizuje vyšší, nebesky průhledné bytí, jehož se mrtvému dostává. Často je rakev jako člun, plující přes temné moře smrti ke vzdáleným světlým břehům.  (Pozůstatky zemřelého nemohou zůstat v domě, ani rakev.)

RAKEV SCHOVANÁ DOMA: To pravděpodobně znamená, že nás v reálném životě neustále provází myšlenky na smrt, nedokážeme se s tím vypořádat. 


Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Death

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!