Jak se naučit mít rád sám sebe: CVIČENÍ

04.12.2021

Jak uvádí Louise L. Hay ve své knize Miluj svůj život, následující cvičení prováděla se stovkami pacientů a dosahovala vynikajících výsledků.

Cvičení: Jsem se sebou spokojený/á

Celý nastávající měsíc si neustále opakujte: "Jsem se sebou spokojený/á." Říkejte si to nejméně 300-400x denně. Ne, není to mnoho. Máte-li starosti, zaobíráte se svým problémem přinejmenším stejně tak často. Učiňte tedy z tohoto tvrzení "Jsem se sebou spokojený/á" kráčející mantru, kterou si téměř nepřetržitě říkáte.

Toto tvrzení vám zaručí, že vše negativní, co bylo pohřbeno ve vašem vědomí, vyplave na povrch! Kdykoli se vám vybaví negativní myšlenka, např.: "Jak můžeš být se sebou spokojený/á, když jsi tak obézní? Tahle pitomost ti nebude k ničemu. Ty za nic nestojíš. Nikdo o tebe nestojí" nebo jakýkoli jiný negativní nesmysl, začínáte se mentálně kontrolovat. Nevšímejte si toho. Pouze myšlenku pozorujte; stahuje vás do minulosti! Říkejte těmto negativním myšlenkám: "Nechávám tě odejít, jsem se sebou spokojený/á."

Dokonce i to, co vás při tomto cvičení napadá, vám ukáže mnoho: "To vypadá hloupě. To nemůže být pravda. To je lež. To zní přemrštěně. Jak můžu být sama se sebou spokojená, když dělám tohle?" Tohle všechno jsou vaše myšlenky odporu - nechte je proběhnout. Ovládají vás jen tehdy, rozhodnete-li se jim věřit.

Říkejte si "Jsem se sebou spokojený/á. Jsem se sebou spokojený/á. Jsem se sebou spokojený/á" bez ohledu na to, co se děje, co vám kdo říká a radí, co vám kdo dělá, prostě pokračujte dál. Jste-li schopni říkat si to i při pohledu na něco, s čím hluboce nesouhlasíte, víte, že se vyvíjíte a měníte. 

Cvičení: Vytvářejte nové změny

Toto cvičení je na vytváření změn: 

1/ Nastal čas, abyste všechno, co s vámi není v pořádku, změnili na pozitivum. Sepište si "negativní seznam", tedy sepište si všechno, o čem si myslíte, že byste to měli udělat, a co je ve vašem životě špatně. Váš negativní seznam může vypadat například takto:

     Mám v životě zmatek.

     Měl/a bych zhubnout.

     Nikdo mě nemá rád.

     Chci se přestěhovat.

     Nenávidím svou práci.

     Měl/a bych si všechno pořádně zorganizovat.

     Nedělám toho dost.

     Nestojím za nic, atd.

2/ Nyní negativní tvrzení převeďte na pozitivní. Například:

     Jsem ochotný/á zbavit se mentálního návyku, který vytvořil tuto situaci.

     V mém životě probíhají pozitivní změny.

     Mé tělo je spokojené a štíhlé.

     Kamkoli jdu, potkávám lásku.

     Bydlím na krásném místě.

     Mám skvělou novou práci.

     Mám všechno perfektně zorganizované.

     Mám se rád/a a jsem se sebou spokojený/á.

     Věřím, že život mi přináší to nejvyšší dobro.

     Zasloužím si to nejlepší a teď to přijímám.

Tato tvrzení vám ozřejmí vše, co pokládáte za negativní, a proto jste se rozhodli to změnit. Díky těmto novým pozitivním tvrzením - která si opakujte - si uspořádáte myšlenky. Jako zázrakem se vám může podařit uskutečnit svá přání.

Cvičení: Zasloužím si dobro

Věříte tomu, že si zasloužíte všechno, po čem toužíte? Pokud ne, tak potom bráníte tomu, abyste to dostali. Nedovolí vám to situace, kterými se nekontrolovaně opředete. 

1/ Podívejte se do zrcadla a řekněte si nahlas: "Zasloužím si mít ______ NEBO Zasloužím si být ______ a právě teď to přijímám." Vyslovte to třikrát. Jak se cítíte? Vždy věnujte pozornost svým pocitům a reakcím těla.

2/ Zní to pravdivě nebo ještě cítíte, že si to nezasloužíte? Cítíte-li cokoli negativního, vraťte se k ujišťování: "Zbavuji se podvědomého mentálního návyku, který stojí v cestě mému dobru." "Zasloužím si ______ ."

3/ Opakujte to tak dlouho, dokud to nezačnete přijímat, i kdyby to mělo trvat několik dní.


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!