Jak se naučit sebelásce: CVIČENÍ (zrcátko)

15.12.2021

Děti se nemusejí o svoji dokonalost nijak snažit. Dokonalé se už rodí a chovají se tak, jako by o tom věděly. Vědí, že jsou středem Vesmíru. Nebojí se říci si o to, co chtějí, a bez zábran vyjadřují své emoce. Když se dítě zlobí, vědí to všichni okolo. Když je mu dobře, jeho úsměv dokáže naplnit štěstím celou místnost. Děti jsou plné lásky.

Malé dítě může z nedostatku i zemřít. Postupem času se bez lásky učíme žít, malé děti to však nevydrží. Mají také rády každou část svého těla, dokonce i vlastní výkaly. Mají neuvěřitelnou odvahu.

Byli jste stejní. I vy jste byli dokonalí, když jste se narodili. Všichni jsme byli takoví. Pak jsme začali poslouchat dospělé, kteří se naučili mít strach, a začali jsme popírat vlastní dokonalost.

Lidé jsou většinou přesvědčeni o tom, že jsou nemožní, a že jsou nehodní lásky. Jak uvádí Louise L. Hay, jejím úkolem je vrátit je zpět do časů, kdy věděli, jak se mají mít opravdu rádi.

Pokud se chcete naučit sebelásce, zkuste následující cvičení: 

- Vezměte si do ruky zrcátko, podívejte se sami sobě do očí, vyslovte své jméno a opakujte: "Mám tě rád/a a beru tě přesně takovou/takového, jaká/ý jsi!"

- Reakce na toto zdánlivě jednoduché cvičení mohou být různé (pláč, slzy na krajíčku, zloba, zesměšňování, tvrzení "nezvládnu to", atd.). Jak říká Louise L. Hay, ona sama se léta pozorovala v zrcadle jen proto, aby kritizovala to, co vidí. Dokonce se bála sama sobě podívat do očí.

Díky tomuto jednoduchému cvičení rychle poznáte klíčové problémy, které se skrývají za problémem vnějším. Kdybyste pracovali pouze na povrchu problému, mohli byste strávit nekonečnou dobu nad jednotlivými detaily... a když už byste se domnívali, že jste všechno "spravili", potíže by se vynořili jinde. 


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!