Jak začínáte svůj den? Co takhle zkusit meditaci?

02.12.2021

Jak začínáte svůj den?

Co si říkáte jako první věc po probuzení? Každý z nás má určitou myšlenku, kterou se téměř denně zabývá. Je pozitivní nebo negativní? 

Jak říká Louise L. Hay ve své knize Miluj svůj život, každý den se probouzela s povzdechem "Ach Bože, zase další den!" A samozřejmě den byl mizerný a nic se jí nedařilo. Později, po svém uzdravení, však své návyky změnila. Uvádí: "Deset minut, stále se zavřenýma očima, ležím a děkuji za vše dobré, co mě v životě potkalo. Plánuji si den a přesvědčuji se, že všechno se podaří a všechno se mi bude líbit. Pak vstanu a věnuji se ranní meditaci."

Meditace

Denně věnujte několik minut tiché meditaci. Klidně seďte, pozorujte svůj dech a nechte volně plynout myšlenky. Nepřisuzujte jim žádnou důležitost a ony samy odplynou. Přirozeností mysli je přemýšlet, nesnažte se proto myšlenek zbavovat. Každodenní meditace vám mohou nesmírně pomoci. Stačí začít 2 minutami, později prodloužit na 5 minut, a ještě později třeba na 20 minut.

Meditací se zabývá mnoho terapií a knih, nezáleží na tom, jak a kde začnete, nakonec si sami najdete nejvhodnější způsob. Žádná meditace se nedá označit jako správná nebo špatná.

Další formou meditace je tiše sedět a sledovat svůj dech, jak prochází tělem. Při nádechu počítejte "jedna", při výdechu "dvě". Napočítejte do deseti, a pak začněte znovu. Když zjistíte, že se vaše mysl začala zabývat nějakými problémy, začněte znovu od "jedné". Jestliže se zapomenete a dojdete třeba k 25, prostě se vraťte na začátek.

Louise L. Hay k tomu ještě radí: "Já většinou tiše sedím a ptám se: Co potřebuji vědět? Nechám odpověď přijít. Pokud chce, přijde, pokud ne, vím, že přijde později."


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!