Jaro, léto, podzim, zima

04.11.2022

JARO

- Symbolizuje nový růst: vynořuje se to, co bylo latentní; ožívá to, co bylo mrtvé. Co jste zaseli svými činy, se nyní začíná projevovat ve vašem životě. 

- Může také naznačovat nový začátek v podnikání nebo vztahu. 

- Symbolizuje dětství, mládí; také radost ze života, potěšení

LÉTO

- Znamená hřejivé a vřelé emoce, vřelost, srdečnost, naše pozitivní energie je projevovaná navenek. Naznačuje společenskou, otevřenou a přátelskou osobnost.

- Poukazuje také na výši dosaženého úspěchu - nejvyšší úroveň vašeho úspěchu.

- Symbolizuje také proces zrání, vyzrávání, dospělosti; též dosažení středního věku.

PODZIM

- Symbolizuje klidné, příjemné a vyrovnané pocity. Nastává doba, která není vhodná pro aktivní kreativitu, ale spíše pro "bytí", než "dělání".

- Symbolizuje střední věk, zralost. Intuice a pocity vám napoví, co v nadcházejících letech může přijít. Je užitečné pochopit toto období života, co obnáší. Může signalizovat čas na odpočinek a opuštění některých vnějších aktivit z minulosti.

- To, co k nám v jistém smyslu patří, pozvolna chátrá, upadá a rozkládá se. Starý řád věcí mizí, ale nový se ještě neprojevil. Jde o období změn. "Sklízíte" to, co se vyvíjelo v předchozích letech nebo měsících. Něco se může blížit ke svému konci.

/Ukázka: Ženě se zdálo, že její manžel byl na invalidním vozíku a vezla ho po promenádě. Poté šli po cestě, vedoucí podél vrcholu útesu, moře bylo rozbouřené, typický podzimní den u moře. Náhle cesta skončila a napravo byl strmý svah dolů, po němž pokračovali. V polovině svahu se začala cesta zužovat, nebylo dost místa pro invalidní vozík. Žena zoufale nakláněla vozík doprava, aby ho udržela v rovnováze na dvou pravých kolech, když v tom manžel zpanikařil, pohnul se, vozík se naklonil doleva a spadl ze skály. Žena začala utíkat po cestičce dolů směrem k manželovi, ale nikdy k němu nedošla, probudila se. Podzim zpodobuje pocit, že se něco blíží ke konci. V době snu začala žena podnikat proti vůli manžela, 1 týden po snu ji manžel opustil. T. Crisp./ 

- Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Co podzim (ve snu) nabízí nebo odhaluje? Je tento podzim obdobím ztrát nebo nových příležitostí? Jaké jsou plody mých úspěchů z minulosti, které nyní existují v tomto období?

PODZIMNÍ (PADAJÍCÍ) LISTÍ: Symbolizuje staré vzpomínky, ale také vaše dovednosti, postoje a věci, které už nemají užitečnou funkci - lze je zahodit, vypustit ze života. Tzn. že mnohé vaše postoje jsou zastaralé, přežité a nepotřebné, není třeba se jich držet. Celý tento proces je přípravou na novou fázi.

ZIMA

- Symbolizuje především odpočinek, nečinnost, klid, pokoj a stagnaci, čekající na vhodné období pro svůj růst. Může zpodobovat nějaké vnitřní procesy, které se ještě neprojevily ve vědomí.

- Může také naznačovat těžké období v životě či podnikání - zřejmě v tom smyslu, že zažíváte období citového a emocionálního "chladu", máte utlumené pocity, ve vašem životě nic "neroste".

- Může jít o konec nějaké akce nebo činnosti, konec vztahu.  

- Naznačuje potřebu odpadnutí vnějších aktivit, abychom se mohli lépe soustředit na své nitro, mysl, vědomí.   

- Symbolizuje konec "plodného" období života, stáří nebo smrt v nějaké podobě. (V přírodě neexistuje smrt, ale pouze vstup do jiné fáze života; všechno je proces změny, nikoli smrt.) 

Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary -  Spring, Summer, Autumn, Winter.

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!