Je na čase zbavit se škodlivých "návyků", CVIČENÍ

09.12.2021

Snažíme-li se zbavit určitého návyku, míváme někdy dojem, že náš stav se nezlepšuje, právě naopak. Například ztratíte peněženku právě v době, kdy se snažíte zbohatnout. Nebo se dostanete do konfliktu, právě když se snažíte zlepšit v komunikaci. Nebo se nachladíte, právě když jste si začali upevňovat své zdraví. Jak tvrdí Louise L. Hay, není důvod se znepokojovat, protože jde o náznak, že dochází k nějakému posunu.

Někdy se problém vyvine neočekávaným směrem a my jej začneme vidět jinak a začneme mu více rozumět. Například někdo pracuje na tom, aby se odnaučil kouřit a opakuje si afirmace: "Jsem ochotný zbavit se potřeby cigarety". Brzy se jeho vztahy s přáteli zhorší. Je to však náznak probíhajících změn.

Co když právě cigarety tvořily jen kouřovou clonu, abychom neviděli, jak jsou např. naše vztahy nepříjemné? Proč navazujeme právě takové nepříjemné vztahy? Jsme ochotní vzdát se nepříjemných vztahů? Uvědomte si, že cigarety jsou pouze příznakem, ne příčinou! Postupně tak můžete dojít k novému, hlubšímu pochopení celé věci, což vás osvobodí.

Například začnete pracovat na ochotě zbavit se potřeby cigarety. Potom si uvědomíte, že: 

     1/ "kouřová clona" zakrývala nepříjemné vztahy,

     2/ tak dále pracujete na tom, abyste se zbavili "potřeby" nepříjemných vztahů,

      3/ a uvědomíte se, že tento pocit pramení z vašeho přesvědčení, že vás druzí neustále kritizují, 

     4/ poté si uvědomíte, že vás často kritizovali v dětství; takže "kouřová clona" byl pouze způsob, jakým jste to všechno zakrývali.

Dalším krokem léčení má být tedy ochota odpustit... Budete-li v afirmacích pokračovat, cigarety vás pravděpodobně přestanou lákat a druzí vás přestanou kritizovat. Zbavíte se svých "potřeb". Nějaký čas to však trvá, ale při troše vytrvalosti a ochoty vyhradit si denně klidnou chvíli k přemýšlení o tom, jak probíhají vaše změny, dostane se vám odpovědi.

CVIČENÍ

Cvičení můžete provádět s partnerem nebo můžete použít zrcadlo, pokud možno velké. 

Myslete chvíli na to, co chcete změnit. Podívejte se partnerovi nebo svému odrazu do očí a nahlas řekněte: "Uvědomuji si, že tuto situaci jsem způsobila já sám/a, a nyní jsem ochotný/á zbavit se mentálního návyku, který je za ni zodpovědný." Několikrát to procítěně opakujte. (Sami sebe se zeptejte, zda to myslíte opravdu vážně. Přesvědčte se, že jste tentokrát připraveni vymanit se z pout minulosti.)

V tomto okamžiku se mnozí vyděsí - nevědí, jak se pout minulosti zbavit. Bojí se jednat, dokud neznají všechny odpovědi. Je to však jen další odpor. Prostě jej překonejte. Nepotřebujete vědět jak, stačí chtít. Vesmírná inteligence (vaše podvědomí) to ví - a bude na to reagovat.

Veškerá síla spočívá v tomto okamžiku. Myšlenky, na které právě myslíte, a slova, která právě teď říkáte, vytvářejí vaši budoucnost. Na každou vaši myšlenku, na každé vaše slovo se vám dostane odpovědi.

V tomto okamžiku spočívá veškerá síla. Vaše myšlenky a vaše slova vytvářejí vaši budoucnost.


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels 

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!