Jedinou účinnou dietou je dieta mentální

12.12.2021

Lidé často ztrácí hodně energie "nápravou" problému, který ve skutečnosti problémem není - např. plastickými operacemi (tzn. přesvědčení o ošklivosti), útočným chováním (tzn. přesvědčení, že nás někdo ohrožuje), bojem s nadváhou (tzn. strach a potřeba ochrany), atd. Lidé, kteří trpí sebenenávistí, jež leckdy prostupuje celý jejich život, se cítí bezcenní a nemohou nikdy uspět.

Obezita je názorný příklad, jak ztrácet energii nápravou problému, který ve skutečnosti problémem není. Lidé často tráví mnoho let marným bojem s vlastní nadváhou a svádějí na ni všechny své potíže. Nadbytečná kila jsou však jen vnějším důsledkem vážnějšího, hlubšího problému. S největší pravděpodobností jde o strach a potřebu ochrany. Když se bojíme, necítíme se v bezpečí, nebo máme pocit, že za nic nestojíme, a často se chráníme právě nadbytečnými kilogramy.

Jestliže si nadváhu neustále vyčítáme a máme špatné svědomí z každého sousta, je to pouze ztráta času. Za dvacet let se můžeme ocitnout ve stejné situaci, protože ke skutečnému problému jsme se ještě nedostali. Jediné, čeho tak můžeme dosáhnout, je ještě větší strach a nejistota; pak budeme potřebovat další kila ke své ochraně.

Jak tvrdí Louise L. Hay, jedinou účinnou dietou je dieta mentální - tzn. vyhýbat se negativním myšlenkám! Nadváhu mají lidé proto, že se nemají dostatečně rádi. Když začnou mít skutečně rádi sami sebe a začnou být se sebou spokojení, nadbytečná kila půjdou dolů.

Je však pravda, že někteří lidé nejsou na léčení připraveni; je třeba začít v pravý čas a na pravém místě. Louise uvádí, že se začala měnit až po dosažení čtyřicítky. 


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!