Sníh (chlad), vánice, sněhová bouře, led

15.01.2022

SNÍH (CHLAD)

- Může symbolizovat nečinnost a klid, ztišení vnějšího života, čistotu, nevinnost. 

- Znamená obvykle umrtvení citů, "zamrzlé" pocity/emoce, které byly doslova "zmrazeny" na základě vašich představ, dojmů, předsudků či morálních zásad. Toto chladné emoční "klima" však může omezit váš emoční růst nebo projev.

/Ukázka: Mladé ženě se zdálo, že všude kolem ní byl jen led a sníh, který ji oslepoval, vše bylo sytě bílé, třásla se zimou a myslela si, že je blízko smrti. Náhle se objevila obrovská ruka a popadla ji - chvíli na ruku zírala, poté ji poznala a chytla se jí. Byla to ruka muže, s nímž v reálném životě právě začala chodit. Sen nejprve zpodobuje konflikt, umrtvení lásky a citů (chlad), poté dojde ke změně teploty, tj. k posunu v pocitech ženy ohledně nové známosti. T. Crisp./

VÁNICE, SNĚHOVÁ BOUŘE

- Představuje nějaký vnitřní konflikt nebo velký neklid, nespokojenost.

- Může symbolizovat pocity nějakého narušení nebo určitou poruchu (může souviset s citovým chladem, odcizením ve vztahu, atd.). Můžete se cítit emocionálně "zbití", citově umlácení nebo ohrožení. 

- Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Co se nyní děje v mém životě, že se emocionálně "vypnu"? Cítím ohledně něčeho konflikt, neklid nebo rozrušení? S jakým citovým chladem se setkávám?

LED

- Symbolizuje především "zamrznutí" pocitů (ve snaze ochránit se před ublížením), emocionální chlad, potlačení jakýchkoli projevů vřelosti či soucitu. Uzavřeli jsme část sebe sama do jakéhosi "mrazáku".

- Znamená naše "zamrzlé přesvědčení", že nemůžeme (nebo neměli bychom) dělat to, co opravdu cítíme.

- Může také znamenat sexuální ochlazení, frigiditu.

- Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Jsem necitlivý, nebo přecitlivělý? Nejsem v ulitě? Nehraju "mrtvého brouka"? Chovám se k někomu chladně? Mohl bych nějakým způsobem situaci rozmrazit?

TENKÝ LED: Nerozvážně podstupujete riziko (v nějaké situaci, ve vztahu, atd.), jehož jste si vědomi. Zažíváte nějakou nejistou situaci. Také to může poukazovat na to, že vaše postoje a zásady, podle kterých žijete, nejsou založeny na pevném základě, nemají žádnou podporu.

LEDOVEC: Má podobný význam jako led - může naznačovat "zmrazený" potenciál v nás. Máme si uvědomit nějaké aspekty sebe sama, které jsou "zmrazené" v nevědomí.

RAMPOUCH: Zřejmě symbolizuje "zmrazené" mužské sexuální pocity.

POUŽÍT KOSTKU LEDU: Může znamenat způsob, jak se udržet v pohodě, jak se zchladit, jak zchladit žhavé vášně nebo jak zklidnit úzkost,která vás trápí.

PARKOVACÍ MÍSTO PLNÉ LEDU/SNĚHU: Vaše postoje jsou zamrzlé a nepružné, proto nemůžete získat přístup ke svému vnitřnímu potenciálu. Je pro vás těžké najít si místo v životě, neboť jste dosud neprojevili své talenty, nečelili jste svým strachům a problémům, které jsou stále zmrazené v nevědomí.

TĚLO (MOŽNÁ MRTVÉ) V LEDU: Znamená umrtvení všech našich pocitových reakcí, radosti, motivace.

ROZMRAZOVÁNÍ LEDU: Může naznačovat změnu toho, jakým způsobem cítíte (máte chladný či vřelý postoj). Také může znamenat uvolnění emocí, starých strachů, lásky, atd.

DÍRA V LEDU: Znamená "roztavení" vlastní minulosti, tj. rozplynutí problémů, bolestí a strachů, které byly zmrazené v nevědomí - a tím dochází k větší celistvosti, většímu sebeuvědomování. Znamená také schopnost vidět věčný, vesmírný oceán života, pohlížet do "věčnosti".

Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Ice, Snow, Blizzard; C. Nesso: Tajemství snů.

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!