Les, lesík

10.08.2022

LES, LESY

- Symbolizuje magický svět našeho nevědomí, které může být plné podivných sil, prastarých stvoření a zázračných lidí; jsou to přírodní síly. Zde jsme ve spojení se svým nevědomím, se silami a moudrostí života, s instinkty, city a přirozenými pocity. Jsme přirození, vstupujeme do přirozeného stavu, nikoli  naprogramovaného civilizovaného stavu. 

- Také může poukazovat na růst jiných lidí.

- Může být také symbolem mateřství a ženského principu.

Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Bojím se či se ztrácím při setkání s touto svou přirozenou součástí, nebo se cítím jako doma? Potkávám někoho nebo něco v lese, a pokud ano, co se stane? Co se v souvislosti s lesem učím nebo dělám?

LESÍK, PÁR STROMŮ: Jsou to přírodní síly v našem vlastním bytí, spojujeme se s naším nevědomím a se sebou samými, vnímáme své nevědomí. Dovolujeme si být přirození, vyjadřujeme to, co je v nás přirozené, mysl a emoce se projevují svým vlastním způsobem. Může také zpodobovat osobní růst ostatních lidí.

KOUZELNÝ LES (barevný les, mohutné stromy): Většinou symbolizuje zkoušku, ve které musí hrdina (snící) obstát! Neměl by s sebou nic nést, protože to, co potřebuje, si nese v sobě. 

VEJÍT DO LESA: Ve snu jsme přeneseni do našeho nevědomí.

PROCHÁZKA LESÍKEM/LESEM: Zejména to znamená, že se dokážeme ponořit do svých hlubších pocitů a mysli, do svého nevědomí, a jsme schopni prozkoumávat svůj vnitřní život. Také může znamenat, že zažíváme pocity uvolnění.

JSTE V LESE, PROZKOUMÁVÁTE HO: To znamená, že si začínáte více uvědomovat sebe sama, své nitro, které je obvykle přehlušováno běžným životem. Více si uvědomujete své instinkty, svou vlastní historii, prostředí, kulturní dědictví, vnímáte více souvislosti. 

Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Forest Woods, Tree Trees; J. Heffernanová: Tajemství dvou partnerů

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!