Letadlo (vzducholoď), letět letadlem

20.11.2022

LETADLO

- Symbolizuje veškeré úžasné možnosti změn, rozmanitých zkušeností, objevování v životě.

- Může poukazovat na romantiku, romantické zážitky.

- Může znamenat nějaké souvislosti s podnikáním.

- PROBLÉM S LETADLEM naznačuje všechny možnosti neúspěchu, neschopnost rozběhnout své projekty nebo začít vztah, poukazuje na prodlevy, zpoždění, neočekávané hrozby, potenciální ztráty. Dokonce jsou možné tragédie - plány, láska, naděje, úsilí mohou "zemřít" a mohou vést k tragédii s veškerou řetězovou reakcí, může dojít ke krachu vašich snů, ambicí, touhy po lásce. 

SLEDUJU BEZPEČNÉ PŘISTÁNÍ: Poukazuje na praktičnost, potřebu věnovat se praktickým věcem v každodenním životě, potřebu "uzemnit se" v životě, aktivní zapojení do každodenního života (po předchozím období fantazie, kreativity, změny). Do života nám může vstoupit nový člověk, nová událost. 

SLEDUJU HAVÁRII LETADLA: Může symbolizovat váš pocit nouze, krize, ve vašem životě se odehrálo něco těžkého (rozvod, ztráta podnikání, ztráta lásky). Může se také vztahovat k traumatu z dětství, které vám ztěžuje prožívání života.

HAVAROVANÉ/ZNIČENÉ LETADLO: 1/ Symbolizuje obavy ze selhání, úzkost, ztrátu ambicí a odvahy, ztrátu sebedůvěry nebo duševní rovnováhy, zlomené sny a naděje. 2/ Může upozorňovat na zkrachovalý (obchodní) projekt. 3/ Může naznačovat rozchod ve vztahu. 

RYCHLE PADAJÍCÍ LETADLO: Symbolizuje úzkost z něčeho, úzkost z výsledku nějaké situace, také pocit selhání nebo viny, obavy, zlé předtuchy z budoucnosti (ohledně projektu nebo životního směru). 

ÚTOČÍCÍ LETADLO: Symbolizuje především váš pocit ohrožení, strach, vaše vlastní pochybnosti, sebekritiku, úzkost a strach z toho, že budete vystaveni "útoku" jiných lidí nebo událostí (neznamená to, že budete napadeni, pouze máte strach.) Může také znamenat kritiku od ostatních.  

/Ukázka: Ženě byla nabídnuta pracovní pozice moderátorky, byla nadšená, ale měla sen, že jde po silnici a nad hlavou jí létala letadla, která shazovala bomby a střílela. Musela skočit do příkopu, aby unikla smrti. = Znamená to její strach před veřejností, pocit ohrožení něčím novým/neznámým. Pokud by strach zůstal nevědomý, práci by zřejmě odmítla, ale žena svůj strach pochopila, akceptovala, a práci získala. T. Crisp./ 

SOUKROMÉ LETADLO: Představuje osobní aktivity a plány, které nejsou příliš spojené s jinými lidmi.  

DVOUPLOŠNÍK: Znamená, že jsme odvážní v nějaké nové oblasti, nebojíme se riskovat, jsme aktivní, dokážeme se postavit čelem novým pracovním povinnostem, novému vztahu.

/Ukázka: Muž viděl ve snu dvouplošník, který předváděl nové odvážné kousky. Běžel do domu a nějakému muži, který byl v posteli, sdělil, aby se šel rychle na letadlo podívat. = Muž ve snu vyzval část sebe, která je odtažitá, introvertní, aby "vstal" a zapojil se do něčeho aktivního, odvážného. T. Crisp./   

LETĚT LETADLEM

- Symbolizuje vaše snahy získat přehled o tom, co vás v budoucnu čeká, přezkoumáváte svůj potenciál, životní směr, možnosti různých směrů v životě. Může znamenat, že jste dosáhli něčeho prostřednictvím vašich myšlenek/pojmů.

- Naznačuje změnu ve vašem životě - zanecháváte za sebou běžné záležitosti, jdete směrem do neznáma, podstupujete riziko (riskujete však pocity selhání, zoufalství, ztrátu kvůli neúspěchu, atd.). Možná směřujete vstříc novému vztahu, lásce, novým příležitostem - nebo se od toho naopak vzdalovat. 

- Symbolizuje mnohem širší pohled na to, kde se právě nacházíte ve svém vývoji, kam v životě směřujete. Potřebujete najít způsob, jak se posunout za hranice "známého" světa, zvyků, postojů, rodinných zvyklostí, náboženství, atd. Vaše mysl má schopnost pohybovat se mezi mnoha stavy bytí, poučit se z nich, zažívat je, atd.

- Znamená, že necháváte věci za sebou, potřebujete se v životě nad vše povznést, najít způsob, jak uniknout obtížím nebo minulosti.

- Může znamenat posun směrem k nezávislosti, "opuštění" domova nebo přátel.

- Naznačuje také váš možný úspěch. Máte zdravý a pozitivní vztah k tomu, co se děje ve vašem životě, ve vašem světě.

NASTOUPIT DO LETADLA: Symbolizuje velkou změnu, dramatický přesun z jednoho způsobu života (nebo z jedné životní situace) do druhého. Je to skok do neznáma, nová šance, nové možnosti, nový způsob života.  

NELZE VZLÉTNOUT: Ukazuje na váš pocit, že se nikam neposouváte, zažíváte frustraci. Vaše plány nevycházejí, naděje se hroutí - ještě nenastal správný čas.

VYPADNOUT Z LETADLA: Znamená úzkost (ze selhání, ze ztráty velkých nadějí, ze smrti, atd.), sen vyzývá k překonání úzkosti.   

LETĚT PŘÍLIŠ VYSOKO: Přílišné myšlení, přemýšlení a intelektuálnost vám neumožňuje zažívat to, co je ve vašem každodenním běžném životě. Neuvědomujete si, co v životě skutečně prožíváte, nevnímáte přítomný okamžik, skutečný život vám proklouzává mezi prsty.  

OBTÍŽNÉ PŘISTÁNÍ: Znamená obtížné dosažení cíle, úzkost z nových životních událostí, strach ze ztráty kontroly, úzkostný pocit ohledně nekontrolovatelnosti situace/života, strach být v rukou někoho jiného.

Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Vrhám se do nového (podnětného) vztahu? Zažívám podnětnou nebo náročnou situaci? Co za sebou zanechávám? K čemu směřuji? Dochází k radikálním změnám mého životního stylu? Připadají vám vaše životní události jako "havárie letadla"? 

VZDUCHOLOĎ

- Může symbolizovat pohodový, povznášející zážitek.

- Symbolizuje, že snadno vnímáte určité souvislosti (situace) z jiného úhlu pohledu, z "vyššího pohledu", máte širší pohled na věc. 

- Může také předznamenávat hrozbu nějaké katastrofy.

Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Vnímáte nějaký náznak nebezpečí - a pokud ano, jak se s tím vyrovnáváte? Pokud se cítíte povzneseni, jak to vnímáte, jak byste vyjádřili své pocity? 


Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Airplane Plane, Airship; J. A. Sanford: Sny a léčení

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!