Menhir (megalit), obelisk, sloup

28.08.2022

MENHIR (MEGALIT)

- Symbolizuje hluboký duchovní aspekt, věčný/univerzální aspekt Já, vynořující se do vědomí. Obsahuje obrovské dimenze neuchopitelné ​​nekonečnosti našeho vlastního nitra.

Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Měl jsem nějaké myšlenky nebo poznatky o menhiru/megalitu? Co cítím, že to pro mě znamená?

OBELISK

(Často vypadá jako velký skalní sloup, nahoře tesaný.)

- Znamená, že vaše tvůrčí energie zanechává ve světě určitou stopu - už jen tím, že svým osobním úsilím měníte svou základní povahu, transformujete svou osobnost.

- Poukazuje na to, že se nám v životě objevilo něco přirozeného, ​​prastarého a nadčasového, související s uměním, tvorbou, úsilím, snahou, bojem/bolestí.

Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Uvědomil jsem si někdy nadčasovost? Souviselo téma snu s historií, uměním nebo minulostí?

SLOUP (kamenný)

- Symbolizuje jedinečnost tvorby, kterou nelze rozumově pochopit; jde o propojení životních procesů a lidské inteligence.

/Příklad: Muži se zdálo, že před ním stojí kolosální kamenný sloup neobvyklého vzhledu - velmi vysoký a široký, jedinečný, vytesaný do skály, záhadně vytvořený, jako kdyby se příroda a lidská inteligence spojily, aby jej vytvořily. Sen znamená, že životní procesy ve spojení s lidským vědomím často vytvářejí věci, které naše mysl nemůže pochopit; je moudré jen v úžasu pozorovat to, co bylo stvořeno. T. Crisp./


Zdroj: E. Aeppli: Psychologie snu; T. Crisp: Dream Dictionary - Rock Menhirs, Megalith Menhir, Obelisk.

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!