Nebe, oblačno, mraky

09.10.2022

NEBE

- Symbolizuje duchovní prostor a transcendentno, neznámo (kvantové pole), neznámý tajemný prostor, z něhož přichází poznání z nevědomí a také "vyšší vůle". 

- Symbolizuje také nevědomí. 

SNAHA SPOJIT NEBE SE ZEMÍ: Symbolizuje nejvyšší lidské symboly, nejhlubší psychické skutečnosti. (Spojení nebe se zemí symbolizuje ŽEBŘÍK, STROM ŽIVOTA, SLOUP, STŘED SVĚTA, KOSMICKÁ HORA, u starých národů Babylónská věž, zikkuraty, pyramidy). 

OBLAČNO (OBLAČNÉ POČASÍ)

- Symbolizuje neblahé zprávy, také zoufalství, strach, depresi, emocionální neštěstí, chmurné postoje

MRAKY

- Obecně symbolizují pocity povznesení nebo duchovní pocity. (V minulosti byly mraky "domovem bohů", místem předků.)

- Také zpodobují naši intuici, motivaci, naděje, obavy a zázraky našeho nitra, životodárný vliv na váš život. Znamenají sílu spontánního, přirozeného života, a to, jak nás ovlivňuje a jak na něj reagujeme.

- Mohou poukazovat na náš hlubší potenciál, který se ještě neprojevuje v našem každodenním životě.

- Naznačují také hlubší dimenzi zážitků, které jsou mimosmyslové, lze je těžko zaznamenat vědomě (např. bytosti na jiné úrovni existence), jde o otevírání se něčemu většímu, co má nesmírnou sílu. Můžeme překročit hranice známého světa, překročit hranice svého vědomí, vyšší síly nám mohou vstoupit do života. 

/Ukázka: Žena ve snu vystoupila se společníkem a chlapcem na horu nad rozlehlým městem, šplhali ještě výš. Zpočátku bylo zataženo, ale pak se mraky vyjasnily a ukázal se nádherný výhled. Žena ve snu začala hlasitě a čistě zpívat, všichni tři došli na vrchol hory a pozorovali mraky a svět pod nimi. Sen ukazuje, že žena přesáhla hranice svého obvyklého vědomí, její vědomí se rozšířilo. T. Crisp./

Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Jaký pocit ve mně vyvolávaly mraky ve snu? Když si představím sám sebe jako mraky, co cítím? Dostal jsem nějakou zprávu z mraků? Pokud jsem vylezl nad mraky (na horu), k čemu jsem (ohledně sám sebe a světa) dospěl?

Z MRAKŮ SE VYNOŘÍ INFORMACE/RADA/ZPRÁVA/KOMUNIKACE: Tato informace obvykle pochází z naší nejlepší intuice, z našich nejvyšších vjemů, též může jít o komunikaci od předků (evolučně vyšších), od "božstev". 

MRAKY ZAKRÝVAJÍ SLUNCE: Symbolizuje to vaše postoje, strachy a vnitřní konflikty, které zatemňují vaše skutečné Já, váš zdroj energie a kreativity. (Můžete si představit sami sebe jako mraky, abyste cítili, jak je vaše vyšší Já blokováno.) Také to může poukazovat na nějaké neblahé zprávy v reálném životě.

MRAKY USTUPUJÍ A ODHALUJÍ SLUNCE: Znamená pročištění vašich pocitů, přesvědčení nebo bolestí, které předtím zatemnily vaše vědomí, radostnější vyhlídky do budoucna. 

ZFORMOVANÉ MRAKY - ČTVERCOVÉ, KULATÉ, atd.: Do vašeho života a myšlenek vstupuje něco důležitého, neviditelný vliv formuje způsob, jak věci vidíte a jak reagujete. (To, jaké pocity z těchto mraků máte, dává vodítko k tomu, jak rozumíte jejich poselství.)

VÍŘÍCÍ MRAKY, RYCHLE KROUŽÍCÍ MRAKY: Buď jste se "ztratili" ve víru pocitů a myšlenek, ztratili jste jasný směr v životě, nebo se schyluje k nějaké velké změně pocitů, emocí.  

SVĚTLÉ MRAKY: Znamenají obvykle pocity povznesení, duchovní pocity. Také mohou naznačovat, že jste si udrželi vyšší ideály uprostřed potíží.

TMAVÉ MRAKY: 1/ Naznačují obavy, deprese, vaše pozitivní pocity jsou něčím "zastíněny". Je blokován možný výhled či realizace něčeho v životě. 2/ Často symbolizují věci, bolesti nebo traumata, se kterými jste se dosud nevyrovnali a které blokují vaši kreativitu nebo duševní pohodu. 3/ Někdy jde o varování před tím, co plánujete nebo podnikáte - necítíte se v souvislosti s tím dobře nebo sebevědomě.


Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Cloud Clouds; C. Nesso: Tajemství snů; J. Heffernanová: Tajemství dvou partnerů

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!