Na co se soustředíte, to roste

07.12.2021

Mnoho lidí vytváří negativní tvrzení typu "nechci být bez peněz, nechci být obézní, nechci tady bydlet, nechci mít tento vztah, nechci být sám/sama," atd. Z těchto tvrzení však vyplývá, že prostředí, v němž jsme vyrostli, nás učilo bojovat s negativními věcmi mentálně - s tím, že to pozitivní k nám automaticky přijde samo. Není to pravda.

Jak často jste si stěžovali na něco, co nechcete? Přineslo vám to skutečně to, co jste chtěli? Chcete-li se opravdu změnit, boj s negativním je naprostá ztráta času. Čím více se věnujete nechtěnému, tím více jej vytváříte. To, co se vám na vlastní osobě nebo na vašem životě nelíbí, je pravděpodobně dosud s vámi.

To, nač se soustředíte, roste a stává se trvalým. Odstupte od negativního a soustřeďte se na to, jací skutečně chcete být nebo co chcete mít. Změňte negativní tvrzení na pozitivní, např. "jsem dostatečně zajištěný/á, jsem se sebou spokojený/á, stěhuji se na lepší místo, navazuji šťastný nový vztah, jsem sám/sama sebou," atd.

Učte se myslet pozitivně, v pozitivních tvrzeních. Tvrzení je vše, nač pomyslíte nebo co si řeknete. Příliš často myslíme negativně. Negativní tvrzení pouze vytvářejí více toho, co podle vašich vlastních slov nechcete. Pokud si říkáte, že např. "nenávidíte svou práci", nikam se nedostanete. Naopak věta "získávám skvělou novou práci" otevře ve vašem vědomí cestu k tomu, aby se to uskutečnilo.

Mluvte pozitivně o tom, jací chcete být, a přitom se vždy vyjadřujte v přítomném čase (jsem, mám, atd.)! Vaše podvědomí vám slouží natolik poslušně, že prohlášení v budoucím čase (budu, budu mít, atd.) zůstanou jen v budoucnosti a vám budou stále unikat.


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!