Nehody

08.07.2020

NEHODY 

Nejrůznější nehody jsou ve skutečnosti výrazem hněvu, poukazují na prožité frustrace a pocit bezmoci. Signalizují také vzpouru proti autoritám a víru v násilí. Vzteky chceme někoho uhodit, místo toho ale sami dostaneme ránu.

Nehody také znamenají neschopnost brát se za svá práva. Když se zlobíme sami na sebe, když se cítíme provinile nebo cítíme potřebu trestu, je "nehoda" dokonalý způsob, jak se s něčím podobným vyrovnat.

Zdánlivě to vypadá, že k nehodám nedochází naší vinou, jako bychom byli jen bezmocnými oběťmi osudu. Díky nehodě však můžeme u ostatních hledat pozornost a sympatie. Našim zraněním je věnována péče, často je nutný klid na lůžku, někdy i nadlouho, máme přitom velké bolesti. Podle toho, kde v těle se bolesti objeví, lze určit, proč se cítíme provinile. Stupeň fyzického poškození nám dává poznat, jak krutě jsme si přáli být potrestáni, a jak dlouho má trest trvat.

Nehody nejsou náhody. Jako vše ostatní v životě si i tyto situace, byť to zní jakkoliv neuvěřitelně, vytváříme sami (svým podvědomím, mentálními programy). Neznamená to, že si řekneme "chci, aby se mi stala nehoda", ale určité mentální návyky a programy mohou nehodu vyvolat. Jsou lidé, kteří nehody jakoby přitahují, jiní projdou životem bez jediného "škrábnutí".

Afirmace pro nehody:

- Zbavuji se návyku, který tuto situaci způsobil                                                                                                               

- Jsem usmířený/á

- Zasloužím si dobro


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život, Foto: Pixabay

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!