Obchod, obchodní dům, nákupy, majitel obchodu

16.01.2021

OBCHODNÍ DŮM, OBCHODY

- Představuje vnější svět s přemírou nejrůznějších věcí. Symbolizuje nabídku různých životních cílů, směrů, životních stylů a cest, jiných možností, naplňování našich potřeb. Obchodní dům dodává vše, co potřebujeme, takže poukazuje na plnění vědomých přání. Může to být také symbol společenského centra.

- Proč jste právě v tomto obchodě? Rozhodujete se, sháníte něco, jste s přáteli, hledáte někoho nebo doufáte, že uvidíte někoho slavného? Jaká je vaše naléhavá/nutkavá potřeba, že jste právě v tomto obchodě?

- Může také upozorňovat na chybějící a/nebo zanedbávané stránky života. Např. sportovní zboží je nabízeno tomu, kdo moc nesportuje, atd. U introvertů může upozorňovat na nebezpečí jednostrannosti v životě, na potřebu přijmout svět takový, jaký je, nevyhýbat se vnějšímu světu, neutíkat ze světa.

ÚTĚK Z OBCHODNÍHO DOMU: Zřejmě to může znamenat, že se snící štítí světa, má strach z vnějšího světa (např. introverti). Sen tak upozorňuje na to, že vnější svět je třeba přijmout a akceptovat v životě.

CÍTIT SE V OBCHODĚ DOBŘE: Může to znamenat, že v sobě nalézáte zvláštní postoj nebo přístup k něčemu v životě.

TRÁVIT VOLNÝ ČAS V OBCHODĚ NEBO TAM I SPÁT: Znamená to, že veškeré vaše potřeby jsou naplňovány.

NAKUPOVÁNÍ

- Symbolizuje naše možnosti v životě; naplňování svých potřeb; rozhodnutí, která činíme; rozmanitost přístupů nebo činností, z nichž si můžeme vybírat; nebo něco sháníme, hledáme. Může to také zahrnovat rozhodování a uvažování nad tím, co si můžeme v životě dovolit.

NECHAT SI PŘEDLOŽIT HODNĚ VĚCÍ A PAK NIC NEKOUPIT: poukazuje na chování člověka, který svými požadavky zaměstnává celé své okolí, ale sám nic neposkytuje. 

MAJITEL OBCHODU

- Může mít souvislost s prací, pokud snící pracuje v obchodě. Nebo může symbolizovat náš zájem o koupi a prodej.

- Může naznačovat schopnosti poradit si s lidmi, nutnost znát potřeby a zájmy druhých, jak se vypořádat se s penězi, schopnost předvádět "zboží", velké zkušenosti s lidmi, smysl pro nové obchodní příležitosti, hrdost ohledně specializace. 

- Poukazuje na to, jak naplňujeme své potřeby, kdo naplňuje naše potřeby nebo jak se nám daří naplňovat potřeby jiných či jak ostatní naplňují naše potřeby. Může také symbolizovat rozhodnutí ohledně toho, co chceme od života nebo od ostatních

- Také se může vztahovat pocitově k rodičům, neboť rodiče naplňují naše potřeby.

Zdroje: E. Aeppli: Psychologie snu; J. Heffernanová: Příběh cesty na sever II; T. Crisp: Dream Dictionary - Shop Shopping, Shopkeeper

Foto: Pixabay

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!