Obezita

05.01.2021

OBEZITA 

Obezita je projevem strachu a velké potřeby ochrany, např. před ublížením, podceňováním, kritikou, zneužitím a urážkami, sexuálními vztahy, před strachem ze života, atd. Představuje také útěk před city, nejistotu a zavrhování sebe samé. Je formou hledání seberealizace a naplnění.

Přibírání na váze je především spojeno s pocitem nejistoty. Podle Louse L. Hay je boj s obezitou ztrátou času a energie, a diety jsou na nic. V okamžiku, kdy přestanete držet dietu, zase přiberete. Nejúčinnější dietou je skutečná vnitřní sebeláska, pocit spokojenosti se sebou, důvěra v přirozený běh života a pocit bezpečí, protože znáte sílu své vlastní mysli. Je třeba postavit se negativním myšlenkám, nedávat jim žádnou váhu a nechat je volně zmizet, neakceptovat je. Většinou jsou lidé naučení "dát si něco", kdykoli se v jejich životě objeví nějaký problém.

Mnoho žen trpí pocitem méněcennosti, neboť nesplňují současný ideál štíhlého těla, a proto nenávidí vlastní tělo. Omezují se přesvedčením typu: "Kdybych byla štíhlá, měli by mě raději a byla bych oblíbenější". To však nepomůže, neboť nic vnějšího nepomůže. Jde o to být sama se sebou spokojená.

TUK představuje ochranu a přecitlivělost.

Afirmace pro obezitu:

- Jsem usmířený/á s vlastními pocity

- Jsem vždy v bezpečí

- Vytvářím si bezpečné prostředí

- Mám se rád/a a jsem se sebou spokojený/á

- Ochraňuje mě Vesmír


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pixabay

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!