Oblékat se, převlékat, oblečení nejde sundat

30.10.2021

OBLÉKAT SE

- To znamená, že se "navlékáme" do konkrétních pocitů, přesvědčení, názorů, rolí, a často se s nimi identifikujeme do takové míry, že nevidíme nic kromě toho. 

- Sny o oblečení/vzhledu (oblékání) nám pomáhají posunout se dál, neboť tak můžeme růst a jít za hranice omezení, která jsme na sebe "navlékli".

OBLÉKNOUT SI "NORMÁLNÍ" ODĚV: Představuje vaši snahu vést "normální" život.

PŘEVLÉKAT SE

- Nejpravděpodobněji to naznačuje změnu vašeho způsobu chování, společenské "role", nálady nebo dokonce hledání jiného image. Naznačuje to změnu v tom, jak se prezentujete jiným lidem nebo jak se cítíte ohledně sebe.  

- Také měníme "oblečení", když se přesouváme z jedné role do druhé nebo z jednoho prostředí do druhého (např. z práce na párty, ze školy domů, atd.). Sen tak může naznačovat změny v přístupu/způsobu, jak se cítíme ohledně sebe sama v různém prostředí. 

- Pro lepší pochopení se můžeme zeptat: Jaké oblečení si převlékáte? Do jakého oblečení se převlékáte? Co to naznačuje? Je tam změna role nebo změna ve vzhledu? Převlékám se proto, že chci, nebo to vyžadují okolnosti? 

OBLEČENÍ NELZE SUNDAT

- Neschopnost sundat oblečení může naznačovat vaši vyhýbavost, poukazující na vaši zranitelnost

- Může to také znamenat, že se vyhýbáte intimnostem.

- Také to může symbolizovat, že jste uvízli ve starých vzorcích chování nebo sebehodnocení (tj. máte o sobě stále stejné mínění).


Zdroj: T. Crisp: Dream Dictionary - Clothes; J. Heffernanová: Příběh cesty na Sever I.  

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!