Chcete změnit svůj život k lepšímu? Změňte sami sebe! (CVIČENÍ)

11.12.2021

Všichni si přejeme, aby se náš život změnil k lepšímu, aby byl snadnější, my sami se však měnit nechceme! Spíše to očekáváme od druhých. Zkuste tedy přistoupit na to, že jste ochotni se změnit. Nejdříve se musíme vnitřně změnit my sami: musíme změnit svůj způsob myšlení, mluvy i sebevyjádření. Teprve poté se začne měnit i naše okolí.

Jak píše Louise L. Hay, nastal čas, abychom byli ochotni se změnit. Uvádí: "Často se mi stávalo, že se ve mně v určitých situacích cosi tvrdohlavě vzepřelo. Stává se mi to dokonce i dnes, když se rozhodnu něco změnit, něčeho se zbavit: vynoří se tvrdohlavost a vzepře se silně proti tomu, abych změnila své myšlení. Čas od času je ze mě upjatá, zlostná, do sebe uzavřená a nekomunikativní osoba."

"To se mi stává i po dlouhých letech tvrdé práce. Dnes už však vím, že narážím na oblast, ve které se musím změnit. Pokaždé, když se rozhodnu pro další změnu, musím se ponořit ještě hlouběji, než dřív... Dnes už se při tom na sebe nezlobím. Už se nepoddávám představě, že za nic nestojím, jen proto, že jsem na sobě našla něco dalšího, co je nutné změnit."

Všechny staré návyky musejí uvolnit prostor novému myšlení. Někdy je to snadné, jindy nesmírně těžké. Čím úpěnlivěji lpíme na nějakém svém starém přesvědčení - pokud jsme se rozhodli jej změnit - tím více bychom si měli uvědomit, že právě toto jsou staré vrstvy, které je třeba odstranit.

Je třeba na sobě neustále pracovat, abychom se zbavovali stále hlubších a hlubších omezujících vrstev. Je to v podstatě práce na celý život.

Aby se změnil váš život, potřebujete změnit sami sebe. K tomu nejprve potřebujete být skutečně ochotní se změnit.

CVIČENÍ: Jsem ochotný/á se změnit

Opakujte si tvrzení "JSEM OCHOTNÝ/Á SE ZMĚNIT" co nejčastěji to jde. Můžete se při tom občas dotýkat svého hrdla. V krku se totiž nachází centrum energie, v němž probíhají veškeré změny. Dotykem si uvědomujete, že se postupně měníte. Můžete se také dívat do zrcadla a opakovat si toto tvrzení.

Uvědomujte si přitom své pocity. Váháte-li nebo vzdorujete nebo se prostě změnit nechcete, zeptejte se proč. Jaké staré přesvědčení vás brzdí? Neobviňujte se. Pouze registrujte, co to je. Je téměř jisté, že toto staré přesvědčení vám způsobilo mnoho problémů. Víte, odkud se vzalo? Ať už víte nebo ne, ihned udělejte něco pro to, abyste se tohoto přesvědčení zbavili. Stoupněte si před zrcadlo a podívejte se sami sobe upřeně do očí. Dotkněte se hrdla a desetkrát nahlas řekněte: "Jsem ochotný/á zbavit se odporu"

Jak uvádí Louise L. Hay, upřený pohled do zrcadla, provázený pozitivním prohlášením, je nejrychlejší cestou, jak dospět k nějakému výsledku. Vysvětluje to tím, že když jsme byli malí, přijímali jsme většinu negativních poselství tak, že se nám druzí dívali upřeně do očí a možná nám při tom hrozili prstem.

Vesmírná Inteligence vždy reaguje na vaše myšlenky a slova. Budete-li neustále přesvědčovat sami sebe o tom, že jste ochotní se změnit, dojde k tomu.

Nechte změny probíhat, až přijde jejich čas. Uvědomte si, že právě v oblasti, v níž se nechcete změnit, to potřebujete nejvíc.


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život

Foto: Pexels

www.vykladanisnu.cz
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!